Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Seiciento 1.1 Sporting Benzyna+LPG Gaśnięcie auta przy redukcji i zatrzymaniu.

11 Maj 2020 14:28 204 4
  • Poziom 2  
    Witam posiadam samochód seicento 1.1 Sporting Ben+lpg rok 1999.
    Od jakiegoś roku gdy jeździłem na gazie a silnik się rozgrzał czesto przy redukcji lub po prostu zatrzymaniu dochodziło do zgasnięcia silnika. Gdy gasł przy redukcji to po prostu gdy samochód jeszcze jechał to puszczałem sprzęgło i samochód odpalał. Po zgaśnieciu samochodu był dość duzy problem z odpaleniem. Gdy jeździłem na benzynie to nie było problemu samochód nie gasł. Tak że gdy wjeżdząłem do miasta czy tego typu miejsc przełączałem na benzyne i nie było problemu.

Od jakiegoś czasu około miesiąca gdy się zrobiło cieplej samochód gaśnie bardzo często zarówno na lpg jak i benzynie. Gaśnie w tych samych przypadkach czyli redukcji i zatrzymaniu. Dochodzi do tego bardzo często. Nim cieplejszy silnik tym częsciej gaśnie. Na benzynie ma również duży problem z odpaleniem po zgaśnięciu, po dłuższej trasie póki nie ostygnie choć troche to nie odpali.
    Nadmienie jeszcze że niedawno były wymieniane kable i świece.

Prosze o pomoc z czym może byc problem. Myslałem nad filtrem paliwa czy nie jest do wymiany ale nie jestem pewny.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam zacznij od sprawdzenia czujnika (on decyduje o przełaczeniu z benzyny na gaz

Dodano po 1 [minuty]:

prawdopodobnie bedzie sie zapowietrzał układ, poszukaj,przewody paliwowe (guma sparciała itp.)
  • Poziom 2  
    jasiu2604 napisał:
    Witam zacznij od sprawdzenia czujnika (on decyduje o przełaczeniu z benzyny na gaz

Dodano po 1 [minuty]:

prawdopodobnie bedzie sie zapowietrzał układ, poszukaj,przewody paliwowe (guma sparciała itp.)

O którym czujniku mówisz?
    Tylko troche mnie zastanawia fakt że na zimnym silniku pali odrazu a gdy jest rozgrzany to pare razy musze kręcic
    Odnośnie tego zapowietrzania rozumiem, że wymiana przewodów paliwowych powinna pomóc w niegasnieciu samochodu?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    wymień przewody, i wtedy zobaczymy dalej ,jest regulacja biegu jałowego na gazie, itp

Dodano po 2 [minuty]:

przecież to stare auto i należało by wymienić bo dalej będziesz miał kłopoty
  • Poziom 2  
    Jesli ktos jest zainteresowny lub ma podobny problem to rozwiązaniem problemu bylo wymiana silniczka krokowego i przeczyszcenie przepustnicy