Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cree inwestuje miliard dolarów w zwiększenie możliwości produkcyjnych SiC

ghost666 11 Maj 2020 14:46 405 0
 • Cree inwestuje miliard dolarów w zwiększenie możliwości produkcyjnych SiC
  W ramach długoterminowej strategii wzrostu, firma Cree zaplanowała inwestycję wartą do 1 miliarda dolarów, mającą na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej elementów z węglika krzemu, dzięki rozwojowi najnowocześniejszego, zautomatyzowanego zakładu produkcji podłóż z węglika krzemu o średnicy 200 mm oraz mega fabryki materiałów w centrali amerykańskiego kampusu w Durham w Karolinie Północnej. Jest to największa jak dotąd inwestycja firm Wolfspeed (marka firmy Cree) w systemy z węglika krzemu i SiC na GaN.

  Po ukończeniu w 2024 roku zakłady mają znacząco zwiększyć zdolność firmy do produkcji materiałów z węglików krzemu i produkcji podłóż półprzewodnikowych z tego materiału, umożliwiając tworzenie większej ilości podzespołów z tych materiałów, które umożliwiają radykalne zmiany technologiczne na rynku motoryzacyjnym, infrastruktury komunikacyjnej i w sektorze przemysłowym.

  "Wciąż obserwujemy duże zainteresowanie ze strony sektora motoryzacyjnego i infrastruktury komunikacyjnej, aby wykorzystać zalety węglika krzemu do napędzania innowacyjnych rozwiązań w systemach napędowych pojazdów elektrycznych. Jednak popyt na węglik krzemu od dawna przewyższa dostępną podaż. Dzisiaj ogłaszamy naszą największą w historii inwestycję w produkcję, aby radykalnie zwiększyć tę podaż i pomóc klientom w dostarczaniu produktów i usług na rynek" - powiedział Gregg Lowe, CEO firmy Cree.

  "Ta inwestycja w sprzęt, infrastrukturę i naszą siłę roboczą jest w stanie zwiększyć wydajność produkcji podłóż z węglika krzemu nawet 30-krotnie, i produkcję samych materiałów również nawet 30-krotnie w porównaniu z pierwszym kwartałem roku obrotowego 2017, kiedy to rozpoczęliśmy pierwszą fazę rozbudowy naszych możliwości produkcyjnych. Wierzymy, że pozwoli nam to zaspokoić oczekiwany wzrost zapotrzebowania na materiały i urządzenia firmy Wolfspeed z węglika krzemu w ciągu następnych pięciu lat i dalej" - mówi Lowe.

  Plan zapewnia dodatkowe dostawy dla wiodącego w branży producenta układów z węglika krzemu - Wolfspeed, wraz z rozbudową istniejącej struktury jako zakładu produkującego płytki o średnicy 200 milimetrów. Powstać ma nowy zakład produkcyjny o powierzchni niemalże 33 tysięcy metrów kwadratowych, co ma pozwolić zaspokoić przewidywane zapotrzebowanie rynku. Nowy zakład produkcyjny zaprojektowany został tak, aby być w pełni kompatybilnym z wymaganiami co do kwalifikacji motoryzacyjnej produkowanych układów.

  Nowa fabryka zapewni 18-krotnie większą powierzchnię produkcyjną niż wykorzystywane przez Cree obecnie fabryki. Początkowo nowy zakład produkować będzie podłoża o średnicy 150 mm, ale pozwoli to na przekształcenie istniejącego zakładu produkcyjno-materiałowego, znajdującego się w Durham, w dużą fabrykę materiałową.

  "Te mega centra produktów z węglika krzemu przyspieszą innowacje na najszybciej rozwijających się rynkach, tworząc rozwiązania, które pomagają rozszerzyć zasięg i skrócić czas ładowania pojazdów elektrycznych, a także wspierają rozwój sieci 5G na całym świecie" - powiedział Lowe. "Uważamy, że jest to największa inwestycja kapitałowa w historii technologii i produkcji węglika krzemu i GaN przy zachowaniu odpowiedzialnego, pod względem podatkowym, podejścia. Korzystając z istniejących obiektów i wykorzystując większość narzędzi po ich odnowieniu, wierzymy, że będziemy w stanie dostarczyć supernowoczesne materiały w postaci podłóż o średnicy 200 mm za około jedną trzecią kosztu budowy zupełnie nowej fabryki".

  Nowy, rozbudowany kampus stwarza również możliwości pracy dla zaawansowanych technologii i będzie służyć jako inicjatywa do zaawansowanego szkolenia pracowników produkcyjnych. Cree planuje współpracować ze społecznością stanową i lokalną oraz uczelniami w celu opracowania programów szkoleniowych w celu przygotowania siły roboczej do długoterminowego zatrudnienia i kształcenia wysokiej jakości pracowników, którzy będą mieli możliwość pracy i rozwoju w nowych obiektach spółki.

  Źródło: https://www.arrow.com/en/research-and-events/articles/cree-to-invest-1-billion-to-expand-silicon-carbide-capacity

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9757 postów o ocenie 7939, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.