Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chińska duża kosiarka na jakieś 17 arów, warto?

puszo 11 May 2020 15:29 627 5
    puszo
    Level 8  
    Witam.
    Słowem wstępu mam zasianą trawę na jakichś 17 arach w miarę równego terenu.
    Mam kawałek skarpy (nie chce kosić jej kosiarką) i już żona na tym posadziła mnóstwo kwiatów, jest ogródek warzywny, maliny, jeżyny, winogron i zioła, także podejrzewam że na tym 17 arowym trawniku będzie podobnie, a dodatkowo plac zabaw, trampolina, drzewka takie, siakie i inne.
    Potrzebowałbym coś dużego, mocnego, zwrotnego i z dużym koszem który by się cały napełniał, żeby nie latać 100 razy i mile widziany uchwyt na napoje orzeźwiające że tak powiem;)
    Przeprowadziłem się z bloku także na temat kosiarek wiem tyle ile wyczytałem w necie od kilku dni i jeszcze widziałem nawet parę zdjęć.
    Znalazłem takie chińskie coś:
    https://www.ceneo.pl/92189987#tab=click
    Silnik Briggs&Stratton 875EXi Series™
    56 cm szerokość koszenia i 75l kosz.
    Wszystko wygląda pięknie tylko jest to jakaś dziwna chińska firma i tu moje pytanie czy warto w ogóle kupować coś takiego? Czy się rozleci jeszcze przed zimą? lepiej kupić mniejszą markową za tę cenę? Wydatków mam teraz mnóstwo więc wolałbym nie wydać za dużo.
    Belialek
    Level 22  
    To nie jest "dziwna chińska firma", a porządna marka :)

"Firma Briggs & Stratton została założona w 1908 r. jako spółka zawiązana przez wynalazcę Stephena F. Briggsa i inwestora Harolda M. Strattona, i do lat 20. XX w. zapewniała już moc dla niezliczonych urządzeń rolniczych oraz wojskowych. Jednak w 1953 r. firma Briggs & Stratton zrewolucjonizowała branżę ogrodniczą i pielęgnacji trawników, tworząc pierwszy lekki silnik wykonany z aluminium. Jednostka ta usprawniła korzystanie z kosiarek obrotowych, a w 1958 r. została ulepszona dzięki wprowadzeniu modeli Kool Bore™ (wersja wykonana w całości z aluminium) oraz Sleeve-Bore."

Źródło
    puszo
    Level 8  
    Silnik oczywiście, konkretny ale sama kosiarka jest firmy "NAX" 5000S.
    Gdyby silnik był również firmy nax to bym w ogóle nie zapytał o ten model.
    Novile
    Level 34  
    puszo wrote:
    Silnik oczywiście, konkretny ale sama kosiarka jest firmy "NAX" 5000S.
    Gdyby silnik był również firmy nax to bym w ogóle nie zapytał o ten model.
    Dokładnie tak. Masz dobre podejście. Wszystko trzeba brać pod uwagę. Kosiarka nie składa się z samego silnika. Taki mój jeden znajomek, co trochę pohandlował małymi kosiarkami spalinowymi postanowił zarobić więcej grosza, niż te 200-300 zł na kosiarce. Kupił więc "okazyjne" markową Stigę traktorek za 800 zł licząc, że podobnie jak te "maluchy" podpicuje ją trochę i opyli za 1500 zł. Pomysł niby dobry z jednym ALE. Okazało się, że ta okazyjna Stiga jest wyjechana jak "koń po westernie" i trzeba remontu. Jak by tego było mało, to kawałki dostępne tylko na rynku USA. I to kolega kumaty, sporo rzeczy sam potrafi zrobić, ale paski, rolki, wodziki... Jak policzył ile mu to wyszło, to nie ma szans nawet na zero wyjść, nie licząc na jakikolwiek zysk! Ale silnik w niej śmiga jak marzenie.
    Dziś każdy cwaniak używa takich chwytów sprzedażowych, że jest jedno łożysko w chińskim badziewiu np. TIMKEN i od razu jest napisane, że to urządzenie na TIMKENIE. I nieważne, że 99% urządzenia to stal z przetopu puszek z Europy i "najnowsza chińska myśl techniczna". Najważniejsze, aby klient usłyszał słowo TIMKEN a reszta sama się zrobi.
    puszo
    Level 8  
    Biorąc pod uwagę serwis i ewentualne awarie ostatecznie chyba się zdecyduję na troszkę mniejszą, słabszą i niestety droższą, a co najgorsze bez miejsca na piwo kosiarke al-ko z silnikiem hondy.
    https://www.al-ko.com/shop/pl/kosiarka-spalinowa-al-ko-premium-520-vs-h.html
    Pomyślałem że jeszcze wam tu wrzucę, może ktoś zaproponuje jakąś alternatywe żebym znowu mógł się głowić i łamać przez 2 dni grzebiąc niezdecydowany w internecie i się zastanawiać czy napewno taka czy może co innego.
    Pozdrawiam.
    zagorski-tomasz
    Level 16  
    Dobry kierunek tylko wcale nie musi to być kosiarka z silnikiem Hondy, spokojnie może być B&S z serii 6,, a nawet z silnikiem AL-KO też ci wystarczy na twój areał.