Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] mittsubishi outlander - wyłączenie airbag pasażera

11 Maj 2020 16:49 168 3
 • Poziom 11  
  Samochód mitsubishi outlander 2003 r. Zaszła potrzeba wyłączenia przedniej poduszki pasażera żeby przewozić na przednim fotelu dziecko. Niestety NIE MA MOŻLIWOŚCI żeby oba dzieciaki jechały z tyłu. Samochód nie ma oryginalnego wyłącznika poduszki. Wiem że za schowkiem jest poduszka i wystarczy wypiąć z niej kostkę elektryczną ale wtedy zaświeci mi się kontrolka na desce. Jeżeli wstawię rezystor to kontrolka się nie zaświeci. Teraz trzy pytania:
  1. Jaką wartość rezystora zastosować? 2ohm czy coś więcej?
  2. Czy odpinanie poduszki i wpięcie opornika musi odbywać się przy wyłączonym akumulatorze czy wystarczy na wyłączonym zapłonie?
  3. Jeżeli wystarczy na wyłączonym zapłonie to czy można zastosować przełącznik poduszka-rezystor?
 • Poziom 38  
  Po pierwsze nie wolno nic takiego robić. W razie wypadku W najlepszym razie problemy z ubezpieczycielem, w najgorszym z prokuratorem ( tzn w najgorszym z zakładem pogrzebowym).
  Po drugie teoretycznie trzeba zdjąć klemę, ale żeby błąd się nie zaświecił, wystarczy wyłączyć zapłon i odczekać chwilę.
  Po trzecie ciągłe wypinanie wtyczki, wkładanie rezystora, ponowne zapinanie spowoduje szybkie uszkodzenie styków we wtyczkach i na większych dołkach będzie się zaświecać kontrolka.
  Po czwarte nie można zastosować przełącznika. Jak jest wyłącznik fabryczny, nie rozcina on obwodu poduszki. Jest to dodatkowy obwód, niezależny od poduszki. Jakikolwiek słaby kontakt spowoduje, że poduszka nie zadziała, wtedy patrz na pierwsze zdanie.
  Ewentualnie możesz sprawdzić, czy nie można deaktywować poduszki programowo.
  Twoja decyzja, twoje dzieci, twoje życie.
 • Poziom 15  
  Jeżeli dziecko jedzie przodem do kierunku jazdy to po co wyłączać poduszkę?
 • Poziom 11  
  Temat do zamknięcia. Nie będzie ingerencji w poduszkę tak jak wspomnieli koledzy wyżej. Dzięki za pomoc