Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmieniarka Technics SL MC 410 nie włącza się

Tygrys.fm 11 May 2020 20:14 189 4
    Tygrys.fm
    Level 9  
    Witam . Potrzebuję porady . Mam możliwość kupna zmieniarki Technics SL MC 410 . Problem w tym że nie włącza się . Napięcie dochodzi bo świeci się czerwona dioda ale nie włącza się . Naciskając przycisk power nie ma reakcji . czy jest możliwość naprawy tego ? Zmieniarka była sprawna i wszytko działo więc jeżeli udało by się to naprawić czyli włączyć ją to reszta powinna działać - tylko ta usterka . Sprzęt z pewnością do naprawy, a usterka być może niewielka ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Tygrys.fm wrote:
    Sprzęt z pewnością do naprawy, a usterka być może niewielka ?
    Może albo i nie. Nie dowiesz się dopóki nie kupisz i nie sprawdzisz. I nie sądzę by ktokolwiek rozsądny powiedział coś innego; Bez możliwości fizycznego sprawdzenia "co jest w środku" bez pomiarów... to można jedynie spekulować i gdybać. A to tak jak strzelanie na oślep do komara. Prawdopodobieństwo że się trafi - porównywalne...
    Tygrys.fm
    Level 9  
    A może miał ktoś podobny problem - niekoniecznie w zmieniarce może w cd lub innych klockach. (Świeci się tylko czerwona dioda i brak reakcji na włączanie ) . Gość nie ma pilota i nie sprawdzi bo może włączy się z pilota a uszkodzony jest np: sam przycisk . Cena za to to 150 zł . Zastanawiam się czy to kupić czy dać sobie spokój ?
    398216 Usunięty
    Level 43  
    Tygrys.fm wrote:
    A może miał ktoś podobny problem - niekoniecznie w zmieniarce może w cd lub innych klockach.

Może inaczej...załóżmy, że na forum powstaje 10 tematów w których Autorzy piszą: "Mam samochód, przekręcam kluczyk zapala się lampka na tablicy ale samochód nie jedzie" - jak myślisz, czy ten przykładowy "samochód" jest taki sam w każdym wypadku? I dalej - jeśli samochody są różne to czy brak jazdy jest spowodowany przez tę samą przyczynę?
    Zadajesz pytanie na które nie ma jednej (i w dodatku zawsze poprawnej) odpowiedzi. Sam się na tym nie znasz (bo w takim wypadku wiedziałbyś o tym co pisałem wyżej) i chcesz kupić? A co dalej? Sam naprawisz? Czy w dalszym ciągu będziesz zadawał równie laickie pytania?
    Jeszcze inaczej - może być tak, ze spalił się jeden rezystor za 10 groszy, i może być tak, ze z CD pozostała jedynie ta zapalająca się dioda - zaryzykujesz? Ja nie.
    Tygrys.fm
    Level 9  
    Dokłdnie tak jak mówisz. Nawet jak udało by się naprawić ten układ zasilania to nie ma pewności czy laser jest ok czy dobrze czyta płyty czy mechanizm zmiany płyt też działa. To nadaje się może jako dawca części . Rezygnuję z zakupu .