Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki napęd do bramy przesuwnej 400 kg.

11 Maj 2020 22:39 342 13
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanie odnośnie napędu do bramy przesuwnej, jaki polecacie?? Myślę, że przekonuje mnie najbardziej firma nice, tylko nie wiem jaki model, ewentualnie jakaś inna marka. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Do do prtwatnej posesji?
    Robus 400 a jeżeli brama faktycznie ma 400kg to z zapasem Robus 600.

Na rynku są jeszcze ze starym radiem. Lepiej brać z nowszym NICE OXI BD i pilotami ERA ONE BD. Wtedy na pilocie można sprawdzić stan bramy.
  • Poziom 9  
    Tak do prywatnej posesji, brama waży niecałe 400 kg. Fachowiec który robił brame podpowiedział mi że najlepiej jak by był napęd na brame o 3 x większy od ciężaru bramy. ( 1000 kg). Pytanie czy faktycznie jest sens?
  • Poziom 9  
    A w komplecie do tego robusa 600 co powinno się znajdować?? Bo też różne zestawy widzę.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Powinieneś skompletować zestaw: automat, odbiornik radiowy, pilot, fotokomórki i lampa ostrzegawcza.
    Jeżeli nie ma na bramie to jeszcze listwa zębata.
  • Poziom 9  
    Lamber widzę, że na tym nowym radiu więcej możliwości da się zrobić z tym napędem. Piloty też z ciekawymi opcjami są. Dziękuję za zainteresowanie i udzielone porady. Myślę, że zdecyduje się na tego nice 600,przynajmniej na ten moment.
  • Poziom 9  
    Koledzy nawiąże do jeszcze jednego pytania odnośnie sterowania bramy i domofonu, chodzi mi o zwykły domofon bez wideo jaki polecacie i jakie są opcje zsynchronizowania tego razem? Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    My mamy bramę 4metry i napęd do niej 1000kg, to jest on moim zdaniem 5 razy za mocny do tej bramy. Myślę że tyle co napisane czyli 400kg spokojnie wystarczy jeżeli bramę da się ręką zamknąć bez dużego wysiłku. No ale skoro fachowiec tak mówi to może ma rację. Napęd jest firmy Elektrobim. Puki co jeszcze działa już dwa lata ale ile jeszcze podziała tego nie wiem. Piloty też działają (jeden się co prawda zepsuł po roku ale wymienili na gwarancji) ale polecam kupować te droższe bo działają jeszcze przy niższym poziomie baterii niż te tanie podróbki. W zestawie jest prawie wszystko, tylko listwę zębatą trzeba dokupić i więcej pilotów jak ktoś potrzebuje.
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Cytat:
    chodzi mi o zwykły domofon bez wideo jaki polecacie i jakie są opcje zsynchronizowania tego razem? Pozdrawiam.

Kwestia zapatrywań, ceny (są sprzęty china za 100 zł , marki Eura i Orno to też taka budżetowa półka, są krajowe markowe za 4x więcej) - ilości kabli - analogowe potrzebujące 4 lub więcej kabli, cyfrowe (tylko 2 przewody) lub WiFi - też 2 bo tylko zasilanie odpowiednio droższe.

Jeśli domofon będzie miał styk bezpotencjałowy - tzn przekaźnikowy - podejdzie pod KAŻDY napęd bramowy
  • Poziom 9  
    Z kablami to nie problem bo jest skrętka wypuszczona i w słupku furtki i w domu ( tam jest chyba 8 przewodów jak się nie mylę) a lepiej kupić cyfrowy czy analogowy? Jaka będzie między nimi różnica? No napewno nie chciałbym słuchawki w domu tylko coś głośnomówiącego, że tak powiem. Co myślicie?
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc, wybrałem robusa 600.pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc, wybrałem robusa 600.pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Zakupiłem robus 600