Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi ECAM23460S - Obwód pusty, napełnij obwód przy próbie płukania/ robienia

12 Maj 2020 09:13 534 1
  • Poziom 2  
    Witam

Ostatnio po 5 latach niezawodnej pracy mój ekspres do kawy zaczął pokazywać problemy. Początkowo pojawił się komunikat „kawa zbyt zmielona wyreguluj młynek” wraz z widocznymi przerwami w podawaniu płynu w trakcie robienia kawy. Dało się również odczuć znaczne pogorszenie smaku kawy - zawsze baaardzo mocna gdy komunikat o zmielenia udawało się pominąć ruchami pokrętła ustawiającymi wielkość ziaren w młynku.
    W związku z pogorszeniem się smaku kawy - do tego stopnia ze przestała być to przyjemność- po obejrzeniu paru filmów zabrałem się za czyszczenie - początkowo elementu przygotowującego kawę jak i młynka.
    Niestety to początkowo nie pomogło - kilka kaw podobnej fatalnej jakości jak i pojawiający się komunikat o mieleniu a po kilku próbach pojawił się nowy komunikat już na dobre- Obwód pusty napełnić obwód.

Ten ostatni pojawia się w momencie próby płukania bądź robienia kawy. Gorąca woda z dyszy bocznej natomiast działa poprawnie.
    Zabrałem się za czyszczenie rurek „wylotowych” przy ujściu kawy ale na pierwszy rzut oka - wyglądają dorżnie choć jeszcze nie rozłożyłem całości - przyznaje nie chce rozłożyć go na tyle bym później żałował :)

Postaram się zaliczyć film pokazujący sposób niedziałania.
    https://photos.app.goo.gl/DcjgMHnH7W9M4Ra2A
  • Poziom 2  
    Dokladniejsza inwestygacja wezykow tez nic nie wykazała... podejrzewałbym pompę ale jednak gorąca woda leci bez zakłóceń...