Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sklepy nas oszukują na przykładzie piekarników Siemens

12 Maj 2020 11:29 450 11
  • Poziom 2  
    Chciałbym się podzielić pewnym doświadczeniem przy kupowaniu piekarnika.

Przy kompletowaniu sprzętu do nowej kuchni mój wybór padł na piekarniki:
    HB655GNS1 (cena 2249 w Media Expert)
    lub
    HB655GTS1 (cena 2749 w Media Expert, ale na allegro są nawet oferty po 3500).

Ponieważ najbliżej mam sklep Media Expert, tam postanowiłem zapytać o różnice i kupić.
    Na moje pytanie czym oba się różnią doradca w sklepie nie był w stanie odpowiedzieć, pomimo że na prawdę dobrze się orientował we wszystkim innym. Na stronie siemens-home.bsh-group.com jedyna różnica wskazana przez porównywarkę to klasa energetyczna A i A+ (tańszy model jest A+). Z kolei strona mediaexpert.pl (również inne strony) wskazuje kilka innych różnic, jednak te dane nie są prawdziwe.

Ponieważ ciągle nie wiedziałem skąd różnica w cenie 500zł napisałem do suportu Siemensa. I tu dopiero dostałem odpowiedź że oprócz klasy energetycznej różnią się jeszcze ilością prowadnic teleskopowych - droższa wersja ma 3 teleskopy, tańsza - 1. Czyli dopłacamy 500zł żeby mieć 3 teleskopy zamiast 1! Na moje pytanie czemu dopłaca się aż 500 za te teleskopy support bsh odpisał że nie ma wpływu na ceny partnerów handlowych.

Wniosek:
    Mam wrażenie że producenci celowo wprowadzają na rynek niezliczoną ilość różnych modeli które często różnią się jednym szczegółem i to nie podanym w specyfikacji. Do tego porównywarki w sklepach internetowych pokazują nieistniejące różnice, a tych istotnych nie ma. Na dodatek w tym przypadku okazuje się że droższy model jest o wiele łatwiej dostępny (ponad 20 ofert na Allegro, tańszy - 2 oferty).
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    A co tam jest warte 2249 czy 2749 w tych chińskich ulepach?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Nie rozumiem problemu. Sklep ma sprzedać i zarobić. Jak widzisz nie dbają o poprawne dane techniczne. Po technikalia najlepiej kierować się na stronie producenta. Jak coś budzi wątpliwości - trzeba dopytać i tyle.
    Tak w temacie tych piekarników, to przeglądając strony
    https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/lis...e/piekarniki/piekarniki-do-zabudowy/HB655GTS1
    https://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/lis...e/piekarniki/piekarniki-do-zabudowy/HB655GNS1
    znajduję różnice w wyposażeniu nie wchodząc dalej. Praktyka z wariantami modeli jest praktykowana od dawna i też nie jest czymś, co powinno zaskakiwać. Nie odkryłeś niczego nowego.
  • Poziom 2  
    my41s napisał:
    Tak w temacie tych piekarników, to przeglądając strony (...)znajduję różnice w wyposażeniu nie wchodząc dalej.

Mogę zapytać jakie różnice znalazłeś?
  • Poziom 24  
    Moim zdaniem tańszy szybciej wyląduje na złomie. I jeszcze może jest taki myk że jak się tańszy zepsuje to później trzeba dokupować całe moduły za duże pieniądze a droższy w prosty sposób da się naprawić albo wogóle się nie zepsuje itp. Tutaj moim zdaniem nie chodzi tylko o jakieś tam prowadnice za 500zł.
  • Poziom 2  
    Łukasz.K napisał:
    Moim zdaniem tańszy szybciej wyląduje na złomie. I jeszcze może jest taki myk że jak się tańszy zepsuje to później trzeba dokupować całe moduły za duże pieniądze a droższy w prosty sposób da się naprawić albo wogóle się nie zepsuje itp. Tutaj moim zdaniem nie chodzi tylko o jakieś tam prowadnice za 500zł.

No właśnie, problem tkwi w tym że nie wiadomo o co chodzi, na stronie poza prowadnicami i klasie energetycznej nie ma żadnych innych różnic, support też tylko te dwie rzeczy wskazał. Jeśli byłoby jasno napisane że były użyte lepsze materiały lub coś podobnego nie miałbym pretensji.
  • Poziom 24  
    Jak ktoś nie ma czasu żeby co chwila biegać po serwisach i złomować sprzęt to dopłaca do dobrego sprzętu i ma spokój na wiele lat. A jak ma czas to wówczas może kupić coś tańszego.
  • Poziom 33  
    Slyv napisał:
    Mogę zapytać jakie różnice znalazłeś?

Różnica w prowadnicach.
    Zaraz po podsumowaniu softMove: delikatne otwieranie i zamykanie drzwi piekarnika...
    Ciekawostką jest różnica w klasie energetycznej.
  • Poziom 33  
    strucel napisał:
    No i funkcja szabasowa

Ma ją jeden i drugi :)
  • Poziom 2  
    Zarówno funkcję szabasową, jak i łagodne otwieranie mają obydwa. Otwieranie sprawdzałem osobiście w sklepie.
  • Poziom 27  
    Wygląda na to, że jeden robiony jest dla sieci Mediaekspert, a drugi da EuroRTV.
    To jest normalne, ale w tym przypadku różnica w cenie jest spora. Być może Media E pozbywa się modelu.
    Jeżeli są takie same, to po co przepłacać...