Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honiton gdzie kupic oryginał?

12 Maj 2020 13:04 465 14
  • Poziom 13  
    TAK uzyłem opcji szukaj. Jedyna odpowiedz jaka jest jest nieprawidlowa, bo dystrybutor nie sprzedaje przez internet.
    Tak wiec interesuje mnie zestaw 94el do kupna przez internet albo w okolicach Warszawy, Siedlec czy Łukowa.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    A co konkretnie właściwie chcesz kupić, bo towarów (narzędzi) marki Honiton jest mnóstwo.
    U mnie w Międzyrzecu Podlaskim jest sklep prowadzący sprzedaż m.in. narzędzi marki Honiton także wysyłkowo.
  • Poziom 5  
    Ja też planowałem kupić zestaw Honiton, ale coś mi tu nie gra. Różni sprzedawcy posiadają różne konfiguracje tego samego zestawu o tym samym numerze katalogowym. Zestawy różnią się drobnymi szczegółami takimi jak rozmieszczenie narzędzi w walizce, odcień/kolor poszczególnych elementów lub nawet całej skrzynki, inne zatrzaski skrzynek, inny kształt skrzynek, itp. Tyle udało się ustalić ze zdjęć, a pewnie takich różnic znajdzie się więcej gdy będzie się miało zestawy w rękach. Dlatego boję się, że mogą to być podróbki. W internecie trochę ludzi pisało, że takie występują. W opiniach też czasem bywało, że jeden pisze, że używa tych narzędzi w warsztacie samochodowym, a innemu łamała się grzechotka przy drobnej pojedynczej naprawie auta w garażu przydomowym.
    Pisałem o tym na elektrodzie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3683747.html
  • Poziom 43  
    Mogę jedynie obejrzeć w realu konkretny zestaw i zwrócić uwagę na sugerowane szczegóły łącznie z dokumentacją fotograficzną. Sklep jest 1,5 km ode mnie. Nie podejmuję się oceny oryginalności.
  • Poziom 5  
    Jak możesz to chętnie, tylko tak przy okazji, nic pilnego, przynajmniej dla mnie. Możesz pogadać ze sprzedawcą o tych różnicach, może coś wiedzą. Albo mają np. znajomego przedstawiciela handlowego tej marki i jemu przekażą temat.
    A jeszcze jedno, zestaw który pokazałeś z linku jest inny niż ten którego ja analizowałem i szukam, podobnie jak autor - wspomina o zestawie 94 el.
  • Poziom 43  
    Podaj dokładny model zestawu i o co dokładnie mam zapytać. Wpadnę i popytam.
  • Poziom 5  
    DiZMar napisał:
    Podaj dokładny model zestawu

Honiton HH4056. Możesz wydrukować ten temat co podlinkowałem wyżej. Na zdjęciach widać różnice w skrzynce, rozmieszczeniu narzędzi, kolorze itp. Zdjęcia z różnych sklepów, allegro gdzie sprzedający oferował ten zestaw a zdjęcia przedstawiały trochę różniące się zestawy.
    Można nawet wygoolowac ten zestaw i dwa pierwsze zdjęcia z google grafiki to trochę inne kombinacje zestawów. Obawiam się, że któryś z nich może być podróbką.
  • Poziom 43  
    Danielos898 napisał:
    DiZMar napisał:
    Podaj dokładny model zestawu

Honiton HH4056 ...

Ten interesujący Ciebie zestaw to nie HH4056 tyko H4056 (drobna różnica).
    DiZMar napisał:
    ...
    U mnie w Międzyrzecu Podlaskim jest sklep prowadzący sprzedaż m.in. narzędzi marki Honiton także wysyłkowo.

Byłem w sklepie i twierdzą, że w sklepie online nie oferują nic z Honiton. Tego modelu zestawu z linku nie mają na stanie. Mają interesujący Ciebie model a mianowicie H4056 94 elementów. W tej chwili nie realizują wysyłkowo. Jak twierdzi właściciel jest to zestaw oryginalny Honiton. Jeżeli chcesz chcesz mogę Ci go kupić i wysłać. Jakby coś pisz na PW. Real foto jedynego zestawu posiadanego na stanie w załączniku.
  • Poziom 5  
    DiZMar napisał:
    Ten interesujący Ciebie zestaw to nie HH4056 tyko H4056 (drobna różnica).

Nie taka drobna. Słuszna uwaga. Niektórzy sprzedawcy posługują się symbolem z dwoma literami HH. Coś tu może być kombinowane...
    Dzięki, nie będę robił zamieszania, u siebie w okolicy też mam jakieś sklepy, muszę pobadać kiedyś temat. Postaram się skontaktować kiedyś z producentem.
  • Poziom 43  
    Sprzedawca powiedział, że czarne walizki to podróbki a zielone oryginały. Traktuję to jednak luźno.
  • Poziom 43  
    patgaw napisał:
    ... DiZMar a skad wiesz czy w tym sklepie to oryginal?

Przecież nie napisałem, że wiem tylko:
    DiZMar napisał:
    Sprzedawca powiedział, że czarne walizki to podróbki a zielone oryginały. Traktuję to jednak luźno.

Traktuję to jednak luźno oznacza, że nie do końca wierzę słowom sprzedawcy niezależnie czy ma on świadomość pewności swoich słów..
  • Poziom 13  
    Jak by kogoś interesowało porównanie ( zrobiłem z tego co znalazłem w garażu :-) Od lewej Honiton-Jonnesway-Neo-Yato-No name (Biedronka). Wszystkie klucze są używane amatorsko i sprawują się całkiem dobrze. Nie wiem co by było w teście ekstremalnym ( który jest z lepszego materiału ) ale zaskakuje precyzja wykonania nasadki z Biedronki i słaba jakość Yato - chyba że kupiłem podróbkę bo to nigdy nie wiadomo. Honiton gdzie kupic oryginał? Honiton gdzie kupic oryginał?
  • Poziom 43  
    Są te zestawy na al... za 244zł