Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus Photo 1500W - Zwalnia wydruk po kilku stronach, czasami zgłasza błą

MiroLord 12 Maj 2020 14:45 153 0
    MiroLord
    Poziom 21  
    Mam w pracy Epsona 1500W. Zakupiony w 2014 roku, dość intensywnie eksploatowany. Założony CISS, był wykonywany kilka razy reset pampersa. Zużyty tusz jest odprowadzony na zewnątrz drukarki do butelki.

Ostatnio zaczęła niedomagać, karetka tak jakby zacinała się w okolicy stacji serwisowej. Zgłaszała wtedy błąd ogólny lub zacięcie papieru. Do tego doszedł problem spowalniania wydruku - po kilku fotografiach 10x15 cm karetka po przesunięciu w każdą stronę stoi około sekundy. Podobnie jest z pobieraniem papieru - nie przebiega to płynnie tylko skokowo.
    Oddałem drukarkę do serwisu do czyszczenia i konserwacji. Dzisiaj odpaliłem, po wydrukowaniu około 10 fotografii 10x15 cm problem powrócił.
    Grzebałem po forach, gdzieś mi się przewinęło, że po prostu głowica już się trochę zużyła i ulega przegrzewaniu, dlatego elektronika zwalnia, ewentualnie uszkodzony jest czujnik temperatury głowicy i stąd takie cyrki. Czy ktoś może to zweryfikować?

Jeśli nie opłaca się reanimować tego modelu, co kupić w jego miejsce? Epson L1800 będzie ok? Widzę, że ma identyczną głowicę jak 1500W.