Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Colorofon C230B Nie świeci jedna z żarówek.

12 May 2020 15:17 411 3
  • Level 3  
    Witam!
    w moje ręce wpadł wyżej wymieniony colorofon. Jednak mam z nim problem , a mianowicie gdy go uruchomiłem lampa numer 1 i 2 zapaliła się , zaś nr 3 nic. Postanowiłem podłączyć go do wieży . Lampa 1 i 2 nie zareagowały na muzykę, ale lampa 3 zamigotała kilkukrotnie po czym żarówka się utleniła na biało od wewnątrz? Na co powinienem zwrócić uwagę? Dodam, że przeczyściłem potencjometry i sprawdziłem czy nie ma zimnych lutów.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 26  
    Prawdopodobnie do wnętrza żarówki dostało się powietrze i przepaleniu uległo jej włókno. Jeśli masz multimetr możesz zmierzyć czy na zaciskach tej żarówki pojawia się napięcie, lub po prostu wymienić żarówkę na sprawną o takich samych parametrach.
  • Level 3  
    Kupię nową żarówkę i sprawdzę.

Dodano po 6 [godziny] 10 [minuty]:

Wymieniłem żarówkę i jest dobrze, jednak zastanawia mnie czemu pierwsza lampa ciągle świeci i nie reaguje na muzykę?
  • Level 33  
    Tyrystor potem tranzystor sterujący tym tyrystorem do sprawdzenia - w świecącym się cały czas kanale