Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy.

12 Maj 2020 16:35 456 25
  • Poziom 9  
    Witam,

Jednak po 15 latach bezproblemowej pracy Siemens SE64M350EU/65 zaczął przeciekać. Tacka pod zmywarką była pełna wody. Wyczyściłem/odkamieniłem cały blok + hydrostat i teraz jest jak nowy. Uruchomiłem jednak dalej pojawiała się woda. Odpompowałem przeszedł cały cykl jednak woda cały cas sie pojawiała.

Po całym cyklu kiedy tacka była sucha wlałem 1L z wody zabarwionej na niebiesko do środka zmywarki (spłyneła cała tam gdzie filtr). I bingo - nawet "na postoju" zaczęła pojawiać się niebieska woda. Namierzyłem, że pojawia się pod pompą w tym miejscu:
    Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy.
    Zatem teraz pytanie czy to wskazuje ewidentnie na to że padła pompa czy może gdzieś na oringu lub tym plastikowym płaszczu coś jest nieszczelne? Chciałbym oszczędzić sobie rozbierania jeśli jest większe prawdopodobieństwo ze to silnik padł. Nowego nie kalkuluje się kupić, a żeby ją rozebrać trzeba się jednak nagimnastykować. Jednak może jest większa szansa, że to coś mniej poważnego i opłaca się zabawa w rozbieranie i naprawę :)
    Możecie coś doradzić z doświadczenia? Dzięki...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    pekota napisał:
    I teraz pytanie czy to wskazuje ewidentnie na to że padła pompa
    Zatem to wskazuje ewidentnie tylko na to, ze urządzenie trzeba rozebrać i poszukać punktu wyciekowego.
    pekota napisał:
    Chciałbym oszczędzić sobie rozbierania jeśli jest większe prawdopodobieństwo ze to silnik padł.
    O ile silnik się kręci to nie padł, silnik jest odseparowany od układu wodnego uszczelnieniem turbiny, a to po 15 latach owszem, mogło się poddać, ale jest to element wymienialny.
    pekota napisał:
    Nowego nie kalkuluje się kupić.
    Dla tego takie silniki również naprawia.
    pekota napisał:
    Możecie coś doradzić z doświadczenia?
    Z doświadczenia masz starego dobrego mercedesa nad którym warto się pochylić, bo jest gotów nie jedną nowa przetrwać, ale bez rozebrania urządzenia potrzebny jest Ci wróżbita Maciej.
  • Poziom 9  
    OK, dzięki. Zatem czas na rozkręcanie :)
  • Specjalista AGD
    pekota napisał:
    Zatem czas na rozkręcanie

Jedyny słuszny i właściwy kierunek.
  • Poziom 9  
    Namierzyłem wyciek kamerką inspekcyjną :)

Nalałem niebieskiej wody i wyraźnie widać skąd wycieka.

Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy.
  • Specjalista AGD
    Wyjmij pompę albo uszczelnienie albo guma pompa-misia.
  • Poziom 9  
    Podpowiecie gdzie najlepiej te uszczelki kupić ? Najlepiej wymienić wszystkie profilkatycznie które tam są jak już będzie rozebrane.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wygląda, że leci uszczelnieniem turbiny, po takim czasie rzekł bym pora najwyższa na uszczelnienie. Zdemontuj do końca układ turbiny i będziesz wszystko widział.
  • Poziom 9  
    Rozebrane ... widac dzieki niebieskiej farbie idealnie gdzie cieklo :)

Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy.

Dodatkowo na ostatnim widac jakis syf ktory sie dostal do srodka.

Czyli taki zestaw naprawczy styknie ? :)
  • Specjalista AGD
    I teraz idać definitywnie, ze z uszczelnienia turbiny leciało. Jesli łożysko silnika jest uszkodzone, to wypadało by je wymienić. Jeśli jest zdrowe pozostaje zamówić zestaw naprawczy i cieszyć się dalej fajną zmywarką
    Zestaw naprawczy
  • Specjalista AGD
    Odszukaj uszczelnienie w sklepie z częściami na stronie BSH i sprawdź numery katalogowe części, zestawów naprawczych było kilka odmian wg. numerów. Choć jeśli pamiętam to można było mieszać samymi uszczelnieniami, a turbinami w zakresie tych samych średnic.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Potwierdzam, a wizualnie zawsze się spasuje.
  • Poziom 9  
    Część tańsza pasuje. Wymieniłem. Dodatkowo dokupiłem przy okazji uszczelkę misy i na wszelki wypadek też wymieniłem.

Całość zmontowana tylko .... niestety nie mam pojęcia co zrobiłem nie tak ale ma problem z drzwiami.

Strasznie ciężko się otwierają trzeba użyć nie lada siły + nie blokują się po otwarciu.

Powiem szczerze spędziłem już tym 1h i nie mam pojęcia co źle zmontowałem bo wydaje się że tam nie można się pomylić.

Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy.

Naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi ...
  • Specjalista AGD
    pekota napisał:
    Dodatkowo dokupiłem przy okazji uszczelkę misy i na wszelki wypadek też wymieniłem.

Totalnie zbędne, ale skoro już wymieniłes to trudno.

pekota napisał:
    Powiem szczerze spędziłem już tym 1h i nie mam pojęcia co źle zmontowałem bo wydaje się że tam nie można się pomylić.

Jeśli dobrze widzę, źle załozyłeś prowadnicę odciągu.
  • Poziom 9  
    Sorry za głupie pytanie, ale które to konkretnie i jak udało mi się to zrobić odwrotnie?
  • Specjalista AGD
    W sumie nie, tzn dobrze jest założona prowadnica, kwestia jeszcze jak sznurek, czy prawidłowo idzie.
  • Poziom 9  
    Wypiąłem sprężyny od spodu i tak to wygląda.

Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy. Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy.

Jak jest wszystko złożone to nie mam siły żeby drzwi do połowy otworzyć.
  • Specjalista AGD
    To pora na kolacje jak siły brakuje, załóż front meblowy.
  • Poziom 9  
    Front nic nie da ;) Naprawdę aż sprężyny skrzypią i żona nie ma szans żeby ją otworzyć. Wiem że front trochę ciężaru doda, ale bez frontu wcześniej się normalnie otwierała i można było otwarte drzwi mieć. Teraz bez szans jest coś ewidentnie nie tak.
    Siemens SE64M350EU/65 - wyciek w okolicach pompy.
    Rozebrałem raz jeszcze i tak to jest zmontowane.
  • Specjalista AGD
    Ok, jest dobrze, pozostaje po złożeniu przed podpięciem linki do zawiasu i osadzeniu sprężyny, sprawdzić, czy linka przemieszcza się swobodnie.

P.S.
    Takim wywracaniem zmywaka do góry dnem zamordujesz ją jednego pięknego razu. To samo się tyczy pozostałych urządzeń AGD obcujących z wodą w wszelakiej postaci.
  • Poziom 9  
    Linka zapięta. Drzwi bez frontu ciężko chodzą ale zobaczymy jak piszecie po montażu frontu.

Natomiast odpaliłem mycie. I 3 pełne cykle po ok 140minut przeszły idealnie. Zero wycieków pod spodem.

Jednak przy 4rym zatrzymała się minute przed końcem z ikonką kranika. W środku po otwarciu trochę wody.

Podniosłem pływak zabezpieczający przed zalaniem i woda bez problemu została wypompowana. Więc pompa działa.
    W środku żadnych zabrudzeń. Puściłem kolejne szybkie mycie ale chyba nie odwzajemniła chęci i trudu jej naprawy :(

Następne mycie i trochę inaczej. 1 minuta do końca i cały czas słychać tak ja na filmie ale wody brak w środku:

Kolejna próba także tak samo, wody brak a zmywarka cały czas świeci minute do końca i tak samo "mieli"

Dodaje jeszcze filmik w którym słychać dziwne "cykanie" nie wiem czy to poprawny objaw.
    Nie lubię się poddawać zwłaszcza że już tyle energii poświęciłem na usunięcie usterki :)

• Specjalista AGD
    Cykanie zostaw w spokoju, było jest i będzie. Wody nie ma i musisz ustalić dlaczego jej nie ma. Czy nie została pobrana, czy została pobrana, ale odpompowana po wycieku, czy może masz problem z sterowaniem poziomami.
  • Poziom 9  
    OK więc temat do zamknięcia.

Rozebrałem raz jeszcze blok. Wyczyściłem termostat - był trochę przyrdzewiały w środku. Złożyłem wszystko do kupy raz jeszcze i od 3 dni zmywarka działa jak należy. Więc albo winny był termostat. Albo podczas składania bloku może gdzieś na uszczelce była nieszczelność i bokiem zasysało powietrza - tak gdybam tylko.

Ale zmywarka złożona, zamontowana i mam nadzieję że się odpłaci pracą jeszcze przez kilka lat za taki czuły przegląd :)
    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.