Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze szlifierki aku

12 Maj 2020 16:45 240 2
  • Poziom 5  
    Witam potrzebuje szlifierki aku. Do drobnych prac na działce. Mam do wyboru dwie opcje (może ktoś poleci lepsze). Einhell plus bateria i ładowarka 350 zł z baterią 4 Ah, 18 V, lub lux tools za około 300 z baterią 2 Ah 20 V. Einhell już mam sprawdzony że dobry, mam w domu wkrętarkę i szlifierkę. Lux tool trochę się boję czy to będzie działać. Ma ktoś może szlifierkę aku lux tools żeby doradzić czy dobra?
  • Poziom 14  
    Do takich prac czy innego dorywczego zastosowania coś taniego wystarczy, ale na pewno nie kupuj no-name. Einhell jako firmę raczej polecę choć takiej szlifierki nie miałem. Jako nowość może mieć wady więc kup z gwarancją. Lux tool, czy inne np. z Lidla - nie kupuj.
  • Poziom 15  
    Jakiej byś firmy szlifierkę nie kupował, to trzeba pamiętać, że ze względu na duże zapotrzebowanie prądowe, minimum pojemności to 4Ah. Sam użytkuję bezproblemowo już 2 lata Parkside PWSA 20-Li B2, ale wiem że najczęstszą przyczyną awarii w tym modelu jest wytopienie w silniczku plastiku na którym jest zamocowana sprężynująca blaszka, dociskająca szczotkę. Przy wyborze weź też pod uwagę dostęp do części zapasowych, bo okres gwarancyjny szybko minie. Gdybyś np zdecydował się na Einhela to sprawdź czy polski Einhell posiada części do danego modelu. Lux tool to marka Obi dla której inni produkują narzędzia i raczej części po gwarancji do tego nie kupisz.

Dodano po 24 [minuty]:

Wejdź na stronę Dedry i zobacz DED7051 https://dedra.pl/pl/products/info/1795/szlifierka-katowa-akumulatorowa-sas-all.html co prawda nie ma regulacji obrotów i aku 4Ah dość drogi około 170 zł zobacz na alledrogo. Za to firma Polska realna.