Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router 4G + antena? T-mobile

delle5540 12 May 2020 23:06 513 13
    delle5540
    Level 3  
    Witam. Dotychczas używałem Huawei B593s-22 LMT - niestety co chwilę jest problem z internetem. W środku karta z T-mobile. Firmware niestety zablokowane, żaden nie kończy weryfikacji, resety nic nie dają.
    Wieża jest max 1.5km w linii prostej bez żadnych przeszkód, pole. Jest to miejscowość Gocław, 08-440 PILAWA. Internet mam bez jakichkolwiek limitów (oferta dla MAGENTA BIZNES) i w telefonach na luzie mam 90mb/s w domu, czy na podwórzu. Jaka antena i jaki router tutaj się będą nadawały by wyciągnąć max? Na wysokości około 6m mam mocowanie na antenę jakby co w stronę wieży.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    delle5540
    Level 3  
    Aha, test robiłem w środku domu przy oknie od strony nadajnika.

Dodano po 3 [minuty]:

A tak wygląda test z zewnątrz, niewiele w prędkości różnicy. Liczę że jeśli będzie dobey routwr iwyżej antena to będzie lepiej niż z telefonu. Jaki router 4G + antena? T-mobile

Dodano po 25 [minuty]:

Jaki router 4G + antena? T-mobile
    Range1
    Level 22  
    Połączenie z masztem N! Gocław ulica Szkolna w T-Mobile jako pasmo podstawowe 1800 sygnal o.k. i do niego w agregacji 1800 sygnał dostateczny. Do dyspozycji trzy pasma więc min, B715 lub B818.
    Powtórz speedtest w godz 19-22.
    Range1
    Level 22  
    Routery masz podane, niestety musisz zakupić poza T-Mobile, gdyż ten ma w ofercie tylko z agregacją 2CC CA. Speedtest o.k.
    delle5540
    Level 3  
    Za 230zł dorwałem Huawei B535, bo 800zł na router nie wydam - bez antenek z parapetu 80mbit/s, z jedną anteną od jakiegoś taniego TP-Linka 100-105mbit/s, nie wiem czy dokupić 2 porządne anteny, czy jakąś zewnętrzną z 5m przewodami. Podejrzewam, że więcej niż 150mbit/s w idealnych warunkach i tak nie wyciągnie, bo wieża więcej nie pozwala. Ale jak już płacę za no limit to spróbuję wykorzystać.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    delle5540
    Level 3  
    Jeśli koszta by mnie nie przerosły to jest możliwość podłączenia anteny zewnętrznej SMA jednak typu ODU/IDU jak w Cyfrowym Polsacie? Rozumiem, że przy zwykłych antenach na długości będą straty, a na dobrym kablu antenowym raczej tak być nie powinno. (??)
    User removed account
    Level 1