Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opona zimowa - prawidłowe zużycie?

13 May 2020 00:36 450 7
  • Level 16  
    Czy wg Was, opona ma prawidłowe oznaki zużycia? Czy coś z nią jest nie tak? opona z 2013 roku.
    opona zimowa - prawidłowe zużycie?
  • Level 41  
    Może to złudzenie optyczne ale mam wrażenie że środkowa część opony ma mniejszy bieżnik niż zewnętrzne. Jeżeli tak to była eksploatowana ze zbyt dużym ciśnieniem.
    Zrób pomiary głębokości rowków, lub jak kto woli wysokości lamel.
  • Level 16  
    A nie odnosisz wrażenia że prawa strona opony, jest lekko "zjechana"?
    A może to raczej normalne zużycie jak na oponę 7 letnią?
    Na zimowych kołach, na kierownicy czułem lekkie jakby wibracje. Po zmianie na koła letnie, nic nie czuję.
  • Level 42  
    Siedmioletnią oponę to się do fajansu wyrzuca a nie bada zużycie. Co z tego że ma bieżnik jak nie trzyma innych parametrów?
  • Level 41  
    kortyleski wrote:
    Siedmioletnią oponę to się do fajansu wyrzuca a nie bada zużycie. Co z tego że ma bieżnik jak nie trzyma innych parametrów?

Też racja. Gdzieś czytałem zalecenia że opona zimowa trzyma swoje parametry tylko przez dwa lub trzy lata.
    Myślałem że to roczniak i jest się o co bić. Jak na siedem lat użytkowania to bieżnik jest w eleganckim stanie. Rzeczywiście prawa strona jest jakby mniej zjechana.
    Tyle razy powtarzam - to jest forum techniczne, tu nie ma miejsca na "wydaje mi się, wyczuwam, itd". To jest technika, bierzesz w ruku głębokościomierz i robisz pomiary wg mojego poprzedniego postu. Jak nie masz takiego przyrządu to bierzesz karteczkę papieru milimetrowego robisz pomiary i piszesz - lewa (4 kwadraciki się schowały), środek (4 kwadraciki schowane), prawa (3 kwadraciki).
  • Level 17  
    Jeśli wyczuwasz drgania na kierownicy to opona do wyrzucenia, nawet jak się uda wyważyć oponę to za chwilę będzie to samo - opona bubel
  • Level 16  
    Co mogło wpłynąć na taki stan opony?