Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer wyłącza się przy graniu i próbie uruchomienia testu OCCT.

Crissuu 13 May 2020 03:42 642 10
    Crissuu
    Level 4  
    Witam.
    Wczoraj podczas grania po ok. godzinie gry w RDR2 wyłączył mi się komputer co od razu zrzuciłem na chłodzenie procesora, przy mniej wymagających grach można siedzieć pół dnia i nic się nie dzieje LOL, CS, Rise of the Tomb Raider ostatnio całe na dwa razy.
    Przed chwilą przy próbie wykonania testu w OCCT (Power) komputer wyłącza się momentalnie.
    Czy to już na 100% zasilacz? czy są jeszcze jakieś możliwości?

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Parametry komputera:
    Płyta główna- GA-H170M-D3H (rev. 1.0)
    Procesor- Procesor Intel Core i7-6700, 3.4GHz
    Karta graficzna- Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB
    16 GB RAM
    Zasilacz- Corsair VS650 650W
    Crissuu
    Level 4  
    Tzn. Dziwi mnie to, że w ogóle nie chce wystartować tego testu. Nawet nie ma okazji się nagrzać
    Z rana już miałem zamawiać nowe chłodzenie do procesora i wentylatory 2 ale też jak do tego mają dochodzić kolejne elementy to wolę najpierw kupić to co na tą chwilę niezbędne. :)
    lisek
    Service technician RTV
    Temp. i napięcia z przedstawionych zrzutów masz ok.

:idea:
    1. na pocz. wyjmij wszystkie RAM zobacz efekt (czy pika 3x)
    2. potem podstaw inny zasilacz i zobacz efekt przy tych wymagających grach
    * zadziałą > to na doł. CD masz program od firmy SIV System Information Viewer

Nie zadziała niestety pomiary i diagnostyka .
    Crissuu
    Level 4  
    Po wyjęciu RAM`u nic nie pika, komputer próbuje się włączyć przez ok. 5 sekund i tak w kółko.
    RAMy wsadziłem w inne sloty przy okazji i wszystko normalnie w systemie wykrywa.
    Jest możliwość jeszcze innych testów przed pożyczeniem zasilacza? Najwcześniej jutro bym miał taką możliwość a tak to mogę jeszcze coś porobić.
    Mogę odpalić Arterburnera i temp. w RDR2 posprawdzać jeśli to coś da. ( Procesor ok 53-55, Karta po 20 min krąży w okolicach 73)
    Crissuu
    Level 4  
    Multimetr udało mi sie załatwić ale miał za grube te bolce i muszę szukać dalej lub kupić aczkolwiek po obniżeniu różnych wartości w Afterburnerze, test POWER w OCCT w końcu się odpalił.
    Clock core na 1.300 nie wystarczyło więc już na ostatnią próbę dałem wszystko na praktycznie najniższe jak się da i odpaliło.
    Jakie z tego wnioski? Zasilacz raczej pewna opcja czy jeszcze może to być inny problem? Komputer wyłącza się przy graniu i próbie uruchomienia testu OCCT.
    Bart.x
    Level 3  
    Zasilacz nowy czy używka, należałoby sprawdzić jak się zachowuje na innym, bo pod obciążeniem może nie trzymać napięcia.
    Crissuu
    Level 4  
    Zasilacz będzie miał ok. 5lat więc staruszek chyba.
    Mam go od nowości.
    Bart.x
    Level 3  
    jak masz jakąś wolną wtyczkę w zasilaczu, to podłącz sondy miernika na linii 12v , i patrz czy napięcie drastycznie nie spada podczas obciążenia.
    Crissuu
    Level 4  
    Wymieniłem właśnie zasilacz na Vero L3 700W i wszystko ładnie śmiga także stary już nie wyrabiał, dziękuję wszystkim za pomoc. :)