Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad 320-15IKB 80XL- Wymiana karty graficznej

13 Maj 2020 14:10 399 6
  • Poziom 3  
    Nie wiem czy trafiłem na dobry dział, ale mam takie pytanie.

Posiadam laptop Lenovo Ideapad 320-15IKB 80XL i zakupiłem go w wersji tylko z kartą graficzną Intel HD 620 (procesor to Intel I5 7200u) .
    Widzę że są takie same laptopy tylko z dodatkową kartą graficzną Nvidia geforce 940mx.
    Czy da się jakoś dodać tą kartę graficzną (Nvidia geforce 940mx)?
    Może być też jakaś inna.
    Liczę na odpowiedź.
  • Poziom 12  
    Wlutowanie samego układu nie wystarczy. Do tego dochodzą pamięci VRAM oraz sekcja zasilania grafiki. Temat nie warty zachodu.
  • Poziom 3  
    No ale chyba się da bo mam miejsce na drugą kartę graficzną. (chyba)

• Poziom 43  
    Nawet jeśli to koszt samego układu, elementów wokoło niego(trzeba wiedzieć jeszcze jakie powinny się znaleźć), odpowiedniego BIOSu itd... to zabawa nieopłacalna.
  • Poziom 3  
    A ile to w przybliżeniu by kosztowało? Dodam że mam chyba drugie miejsce na karte graficzna, ale nie jestem tego pewny. Jeżeli ktoś się zna to może zobaczyć. I czy dało by się dodać karte graficzna nvidia geforce gt 940mx.

• Poziom 43  
    Nie podałeś nawet modelu płyty głównej - są różne w tych samych modelach laptopów ze zintegrowaną i zewnętrzną.
    Koszt jeśli ktokolwiek by się podjął nie mając gwarancji powodzenia może wynieść tyle co używany laptop - zrozum że to nie jest jak z PC gdzie wystarczy wpiąć kartę.
  • Poziom 3  
    Model płyty głównej to z tego co pamiętam LNVNB161216