Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie - Brak ładowarki oryginalnej

13 Maj 2020 14:44 123 11
  • Poziom 6  
    Wiadomość czeka na poprawę przez autora.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie możesz użyć ładowarki o napięciu 5V do urządzenia 3,7V. Było by prościej może jak byś napisał co to?
  • Poziom 6  
    Witaj czy kolega się orientuje czy w gnieździe USB komputera nie jest standardem 5V czy nie jest jednak ważne natężenie prądu bo zbyt duże natężenie może rozgrzewać urządzenie a troszkę większe napięcie chyba nie zaszkodzi .Jeśli chodzi o urządzenie jest to gadżet erotyczny do którego niema ładowarki ,i dlatego chciałem.uzyc ładowarki od telefonu sam kabel jest z urządzeniem z wyjściem na USB .
  • Użytkownik obserwowany
    Ten kabel pod usb był dostarczony z urządzeniem ? Większy prąd źródła nie przeszkadza właśnie napięcie nie może być zbyt duże. Jeśli można ładować z usb to mozna użyc ładowarki od telefonu.
  • Poziom 29  
    bumble napisał:
    Nie możesz użyć ładowarki o napięciu 5V do urządzenia 3,7V

3,7V to napięcie nominalne akumulatorów występujących powszechnie i są ładowane ze źródła 5V( n.p USB i ładowarki telefoniczne).

Nie polecałbym jedynie używania starych ładowarek transformatorowych bez stabilizacji napięcia.

Wydajność prądowa jest bez znaczenia.
    Nawet ze źródła o dużej wydajności prądowej, urządzenie weźmie tyle ile może "przetrawić".
  • Użytkownik obserwowany
    anchilos napisał:
    3,7V to napięcie nominalne akumulatorów występujących powszechnie i są ładowane ze źródła 5V( n.p USB i ładowarki telefoniczne).

Gdzie na przykład. W kazdym prawie przypadku poprzedzone sa układem kontrolującym ładowanie a napiecie usb to wejsciowe a nie ladowania akumulatora bo telefoniczne sa 3.7V a nie znaczy że ładowane 5V.
  • Poziom 29  
    bumble napisał:
    telefoniczne sa 3.7V

Naładują n.p. Li-Ion do 4,3 V?

Pass.

Dodano po 1 [minuty]:

bumble napisał:
    W kazdym prawie przypadku poprzedzone sa układem kontrolującym ładowanie a napiecie usb to wejsciowe a nie ladowania akumulatora

Zgadzam się.
  • Użytkownik obserwowany
    Może spróbować ale wiesz czym kończy sie podanie wyższego napięcia ładowania. Wybrzuszy albo nawet wybuchnie akumulator bądź zadziała termiczny jak jest w ogóle.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli do urządzenia przewidziana jest ładowarka trzeba by zobaczyć na necie jakie są jej parametry. Nie wiem czy widać czy jesy cos przed ogniwem czy bezposrednio z gniazda do ogniwa.

Dodano po 2 [minuty]:

Maxim2401 napisał:
    gadżet erotyczny

Jeśli to wibrator to większość ma tylko dołączone kabelki pod USB bo dodatkowa ładowarka to dodatkowe koszty a UCB mamy wszędzie. Pytanie o parametry ładowarki oryginalnej o ile była.
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich to mam mętlik w głowie powiem szczerze no jeżeli moje urządzenie może być ładowane z gniazda z USB a napięcie z gniazda jest 5V to chyba nie zaszkodzi .Natomiast natężenie jest podane mniejsze równe 800ma .Najmniejsza ładowarkę.jaka.znalazlem.od starego telefonu ma 1A a urządzenie wymaga prądu 800ma ,jak pamiętam no chyba że się mylę 1A to 1000ma tak więc troszkę więcej Dodam jeszcze nie wiem czy w takim urządzeniu jest jakiś układ sterujący ładowaniem .
  • Poziom 29  
    Maxim2401 napisał:
    sam kabel jest z urządzeniem z wyjściem na USB .

Jednoznacznie określa, że można podłączyć pod napięcie 5V.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Już pisałem o prądzie. Podana wartość na ładowarce to jej max wydajność ale rożnie dobrze może ładować z prądem 100mA. zależy od szybkości z jaka chcemy naładować i stopnia rozładowania. Użył bym czegoś nowego od telefonu jak juz albo skorzystał bym z gniazda usb komputera usb 2.0 maja max wydajność 0,5A tylko jak twój gadżet jest jeszcze podgrzewany to może być mało.
  • Poziom 6  
    Kol.Bumble.jeslj mówisz że wartość na ładowarce ten 1Amper to jej max to jak dobrze rozumiem to ten mój gadżet będzie okreslał jakie natężenie będzie brał czy ładowarka podaje max 1A. Nowocześniejsze ładowarki mają 2A i nawet więcej to chyba by było.za dużo .Nie wiadomo czy w takich gadżetach jest jakiś układ sterujący ładowaniem.Wiadomo że z urządzeniem.nie dali ładowarki bo chodzi o koszty ,tylko.mozliwosc ładowania z komputera i chyba telewizora jeśli ma.port USb a większość chyba jest wyposażona