Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp lc-60le635e - Brak treści podświetlenie jest.

13 Maj 2020 15:11 390 5
  • Poziom 40  
    Brak treści, podświetlenie jest. Podejrzenie pada na t-con. Pomiary ujawniają napięcia 12V, 15V, i niższe ale nie mam napięcia ujemnego. Przydałby się schemat lub rozpiska pomiarów. Żadne punkty VGL VGH i inne na płycie nie są opisane. Zanim zamówię T-con chciałbym mieć pewność, że jest uszkodzony. Dodam że ramki matrycy nie rozbierałem i śladów zalania nie widzę.
    Wypinanie taśm pomiędzy T-con matrycą daje białe tło na każdej z połówek matrycy.
  • Poziom 33  
    Witam, do wymiany bedzie raczej T-con. Oznaczonych punktow pomiarowych nie ma, ale mozna szukac napiec w punktach z prawej strony przy SC7002 oraz mierzyc napiecia i rezystancje na C ceramicznych znajdujacych sie w pobliczu ukladow scalonych z prawej strony plyty. Proboj tez delikatnie podgrzac IC5801 BGA, ten T-con jest awaryjny i w ogole ciezko go dostac w dobrej cenie, pozdr
  • Spec od monitorów
    Jesli masz T-con

- pcb: RUNTK4910TPZT
    *LCD Controller IXD089WJQZ ,
    * MX17126A Link_ datasheet, VL, VCOM, VGH,...
    * MAX17079 Link
    * ? inne

Sharp lc-60le635e - Brak treści podświetlenie jest. Sharp lc-60le635e - Brak treści podświetlenie jest. Sharp lc-60le635e - Brak treści podświetlenie jest.

Ponieważ nie ma pkt. opisanych
    - ujemnego napięcia szukaj na "macajewa" patrzą na aplkacje podanych (częśći ) układów

p.s
    SM pod Link_ 60LE631

Podaj opisy z ukł.
    Sharp lc-60le635e - Brak treści podświetlenie jest.
  • Poziom 20  
    Witam. W tych telewizorach T-cony lubią się uszkadzać. Ja miałem taki przypadek, że ten telewizor nie włączał się wcale, tylko migała kodem 2 razy na biało z przodu dioda. Po wymianie T-con TV pracuje dobrze. Wiem też, że koledzy z innych zakładów w tym modelu też wymieniali T-cony. Być może, że jest uszkodzenie gdzie indziej, niemniej T-con należałoby podstawić. Swego czasu, to był on trudno dostępny.
  • Poziom 19  
    Witam . Mam taką samą usterkę w LC-60LE635E jak kolega Andrzej4567 ,reset przez tryb serwisowy nie daje rezultatu ,podejrzewam uszkodzeniem T-con DUNTKF778FM51 w matrycy LK600D3GW7FH lecz jest on praktycznie nieosiągalny czy można go zastąpić jakimś innym DUNTKF778FMxx .