Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hotpoint Ariston CAWD 129 - Nabiera wodę migają wszystkie diody

13 Maj 2020 16:51 144 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z pralko-suszarką Hotpoint Ariston CAWD 129.
    Pralka zatrzymała się dziś podczas prania - wszystkie diody zaczęły migać. Nie reagowała na żaden z guzików. Odłączyłem ja od zasilania. Po 10min podłączyłem ponownie i po ponownym podłączeniu po kilku sekundach zaczyna nabierać wody i migają wszystkie diody... znowu odłączyłem i znowu podłączyłem to samo.

Wyczyściłem filtr pompki wody... nic tam specjalnie nie znalazłem jedynie monetę 1gr. Jednak to nie rozwiązało problemu. Nadal po podłączeniu do zasilania pralka zaczyna nabierać wodę i w tym samym czasie migają wszystkie dioda a pralka nabiera i nabiera wody...
  • Poziom 9  
    A czy można sprawdzić działanie presostatu w jakiś prosty sposób? Bo pewnie jak to nie presostat a elektronicznego modułu to pewnie się okaże jak że cena wymiany modułu będzie większa niż wartość pralki

BTW. Maskara poprzednio miałem pralkę HOTPOINT-ARISTON AWM 129 rozwalił się krzyżak bębna po 2.5 roku ożywania. Wymieniłem na pralko suszarkę Hotpoint Ariston CAWD 129 - 2.5 roku i nie działa... masakra.

Tak dla zobrazowania sytuacji wrzucam jeszcze zdjęcie:
    Hotpoint Ariston CAWD 129 - Nabiera wodę migają wszystkie diody
  • Poziom 39  
    No niestety sprawdzenie hydrostatu analogowego(elektronicznego) w domowych warunkach nie jest możliwe bez posiadania odpowiednich urządzeń pomiarowych: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869660.html
    Natomiast moduł elektroniczny w większości przypadków udaje się naprawić więc nie ma sensu się załamywać.
    Wezwać naprawdę dobrego serwisanta sprzętu AGD i powinien uporać się z tematem.
    Może sprawdź jeszcze czy wężyk biegnący od hydrostatu jest nałożony na jego króciec lub czy nie uległ przetarciu w którymś miejscu.
  • Poziom 9  
    OK dzięki wielkie za podpowiedz. Spróbuje ogarnąć jakiegoś fachowca, a o wynikach i ostatecznej diagnozie poinformuję może komuś się przyda na przyszłość.
  • Poziom 9  
    Udało się naprawić pralko-suszarkę. Winna okazała się grzałka suszarki... po wymianie pralka-suszarka działa prawidłowo :) Pozdrawiam