Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ibox/ czytnik kart - Czytnik kart odczyt 3mb/s

13 Maj 2020 19:31 282 13
  • Poziom 22  
    Posiadam następujący czytnik kart. System Windows 10. Kiedy ostatnio chciałem przenieść sporo zdjęć z aparatu to transfer był w granicach 0,5 -3mb/s Wcześniej działało to szybciej. Zainstalowałem program HD-Tune i benchmarkiem zacząłem sprawdzać szybkość dysków i kart pamięci. Dyski działają jak należy jednak karty pamięci skokowo z szybkościami od 0,5-3mb/s Są to karty SD HC 16GB Szybkie nowe niedawno kupione. Jedne Kingstona inne Goodram oraz Samsunga i wszystkie chodzą jednakowo wolno. Co może być przyczyną. Nie mam pomysłu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Przyczyną pewnie jest sam czytnik. IBOX ogólnie robi śmieciowe rzeczy, więc nie wymagaj za wiele. Miałem kiedyś czytnik tej firmy, to po miesiącu odmówił współpracy. Nigdy więcej tej " firmy ".
  • Poziom 31  
    Przeinstaluj mu sterownik, może coś zmieni. A tak poza tym, to chyba nie warto sobie głowy tym zawracać, tylko kupić coś lepszego.
  • Poziom 22  
    No, ale skąd wiadomo co się trafi na allegro. Prawdę mówiąc nie znam się na czytnikach. Który dobry bo nigdy nie przywiązywałem do tego uwagi?
  • Poziom 31  
    Trafi się to co wybierzesz. A jeżeli szukasz tanio, to licz się z tym, że jakościowo nie będzie dobrze. Patrz na firmę, nie na cenę.
    Szukaj Kingston, Unitek i niektóre modele SanDiska. Za 15 czy 20 zł nie licz na cuda. A dobry sprzęt kosztuje koło 100 zł i więcej.

Jednak zanim zaczniesz szukać i kupować, przeinstaluj ten sterownik.
  • Poziom 22  
    Przeinstalowałem. Nie pomogło. W tym czytniku jest też port USB z którym tez jest jakiś problem. Dysk zewnętrzny jak podłącze to cały czas łączy i rozłącza. W innych portach USB działa wzorowo. Chyba cos w tym czytniku padło i napięcie jest za słabe. Czytnik jest dobrze podłączony właśnie sprawdzałem czy dobrze dociśnięta końcówka.
  • Poziom 31  
    O tym mówiłem na początku. To nie jest sprzęt na lata, tylko max na pół roku. Masz gwarancję, to reklamuj. Jeśli nie, to zapomnij o nim.
  • Poziom 22  
    Ten czytnik miał z 8 lat i dobrze wcześniej działał. Coś tam sie stało z napięciami bo i USB wariowało i te czytniki. Właśnie kupiłem nowszy model już z obsługą USB 3.0 Koszt 27zł z przesyłką 35zł. Nie kupowałem drogiego, bo w firmie też mam tani i działa bardzo szybko. Jak dojdzie to dam znać czy nastąpiła poprawa.
  • Poziom 31  
    Nie miałeś zwarcia w tym uszkodzonym porcie ?
  • Poziom 22  
    Nie wygląda by było. Tam jest w środku płytka która pewnie w jakimś elemencie jest uszkodzona. Czas zmienić na nowy czytnik. Wkurza mnie ze nie mam z przodu portu USB 3.0 Wszystkie porty mam z tyłu. Teraz jak założę nowy czytnik to będzie port jeden z przodu. Będe mógł szybciej kopiować na dysk zewnętrzny
  • Poziom 31  
    W takim razie myślę, że temat został wyczerpany :)
  • Poziom 22  
    Czytnik dotarł i właśnie go założyłem. Koszt 27zł. IBOX z wejściem USB 3.0. No i teraz bajka!
    Karta pamięci którą kupiłem w markecie za 16zł w promocji "Goodrama 16GB" teraz kopiuje się z szybkością prawie do 40MB/s a nie jak wcześniej 0,5-3MB/s. Po prostu kosmos:)
  • Poziom 22  
    Temat do zamknięcia, problemem był stary czytnik