Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Amica MAWF6102SL - czyszczenie filtra w pralce

Bernward 13 May 2020 19:51 1425 15
    Bernward
    Level 3  
    Chcę wyczyścić filtr w pralce Amica. Odkręciłem go, ale nie mogę go wyciągnąć. Coś go klinuje. Próbowałem na siłę, ale wtedy wychodzi tylko pokrętło. Wkładam, odkręcam i to samo. Co robić? :roll:
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Może jest zablokowany ciałem obcym wewnątrz ( np. fiszbina, szpilka itp) lub zakleiło kamieniem z wody. Może być też zwulkanizowana uszczelka gumowa. Trzeba próbować np. długimi cążkami jeżeli masz podejście. Nie mam niestety dobrych wieści, gdyż ostatnio miałem taki sam przypadek w Boschu i za chiny nie dało rady. Po kawałku łamał się ten niby filtr . Skończyło się na wymianie całej pompy .
    Jeżeli masz czas to zdemontuj całą pompę, rozłącz silniczek od tej pompy i wówczas od strony mocowania silnika będziesz mógł zastosować nacisk - może się uda wypchać wnętrze tego niby filtra. Powodzenia.
    Bernward
    Level 3  
    A jak to zrobić? Pytam czy jest to bardzo trudne czy lepiej wzywać fachowca. Pytam jako laik i uczeń internetowych filmików "jak zostać fachowcem" 😉
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 42  
    Jeśli posiadasz zdolności manualne i choćby podstawowy zestaw narzędzi to sobie poradzisz z tym zadaniem. Filmy z internetu powinny Ci pomóc: https://youtu.be/I6g7rm-xxsc
    Tylko pozostaje pytanie czy pralka nie jest jeszcze na gwarancji producenta?
    Bernward
    Level 3  
    Wielkie dzięki. Spróbuję :)
    User removed account
    Level 1  
    Bernward
    Level 3  
    Amica MAWF6102SL - czyszczenie filtra w pralce
    Teraz mam kłopot, bo za cholerę nie da się wyciągnąć filtra. Kombinerkami też. zaklinowane na amen. A nie wiem jak w tym modelu pralki odkręca się filtr z pompą. Chciałem przed żoną wyjść na super bohatera, a skończy się na fachowcu, który skomentuje: "co za debil to ruszał" 😒
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Do przodu nigdy Ci pompa nie wyjdzie. Połóż pralkę na lewy bok i wówczas od dołu odłączysz dwa węże jeden spustowy od pompy drugi łączący z wanną zespołu piorącego, odpinasz zasilanie pompy i wyjmujesz ją ( bo na foto widzę , że wkręty już masz uwolnione).
    Bernward
    Level 3  
    Bardzo dziękuję. Położyłem na bok, choć i tak dojście do niej jest cholernie trudne. Zwłaszcza odkręcenie jej przy tych śrubkach, do których dojście utrudnia obudowa. Nie potrafiłem odłączyć zasilania, ale filtr i pompę wyczyściłem. Teraz test prania. Dzięki za pomoc. Pierwszy raz to robiłem 🤗
    User removed account
    Level 1  
    Bernward
    Level 3  
    Usztywniacze od kołnierzyków moich koszul. I różaniec żony i jej pilnik 😀
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1