Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno (używanego) dobrego oscyloskopu analogowego

13 Maj 2020 22:05 528 10
  • Poziom 3  
    Hej.
    W zasadzie to temat mówi sam za siebie. Proszę o pomoc w kupieniu dobrego i solidnego oscyloskopu analogowego w przystępnej cenie. Może być oscyloskop stary, a może tylko stary, gdyż pewnie tylko takie mogą być dobre i w przystępnej cenie. Albo ktoś wie, że ktoś sprzedaje lub też ktoś z forumowiczów ma takowy. Może być do naprawy, jestem bowiem gotów dołożyć trochę pracy. Tylko oczywiście powinna to być w miarę przystępna dla mnie naprawa i aby było co najmniej 95% procent gwarancji, że po niej będzie działał poprawnie i będzie służyć dobrze i w miarę długo. Proszę więc pisać. Każdy głos i oferta jest mile widziana.
    Mam dwie charakterystyki jakie potrzebuję. Musi być (co najmniej) dwukanałowy oraz aby miał funkcję opóźnienia podstawy czasu oraz o szerokości pasma 100Hz.
    Pozdrawiam serdecznie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Sam użytkuję od lat Schlumberger (Sefram) 2558. Jeżeli trafisz taki w dobrym stanie, to polecam.
  • Poziom 37  
    Kupiłem od nich, ale całe lata temu. Może nawet około 10 lat - i nie byli wtedy na Opaczewskiej.
    Tylko pojechałem tam i wybrałem z kilku, które posiadali.

Dodano po 2 [minuty]:

@john1002 Na elektrodzie jest kolega "ciasteczkowypotwor". Wie więcej, niż ja o oscyloskopach. Może napisz do niego. Ja po prostu jestem bardzo(!) zadowolony z 2558.
  • Poziom 38  
    Kupowałem od nich 5228 jakieś dwa lata temu.

Też mam tego kloca u siebie w warsztacie.

Lampa trzyma ładnie ale pamięć ustawień zdaje się nie do końca dobrze działać albo ja coś źle robię.
    Do tego odchylanie pionowe było zaniżone o 20%. Podregulowałem wszystkie 3 kanały tylko pojedynczymi wbudowanymi potencjometrami co kosztowało mnie zawężenie pasma. Do 250MHz idzie normalnie ale powyżej 300MHz już leci na łeb.
    Z tego co widziałem to inni właściciele mierzyli nim po 400-500MHz.

Ogólnie wszystko jest na TTL/CMOS i w większości w podstawkach.
    Poza paroma specjalnymi układami większość to pospolite układy.
    Głównie kości PROM (zawierają jakiś program albo układ kombinacyjny) i "wyczynowe" tranzystory 7GHz.

Mi siadł CD4051 i padła przez to podstawa czasu. Po wymianie działa normalnie do dziś.
    Dokumentacja jest dosyć dobra, są wszystkie schematy.

Z drugiej strony jak chcesz wyrzucić 1000zł na oscyloskop to można już się rozglądać za używaną współczesną cyfrą.
  • Poziom 38  
    john1002 napisał:
    Hej.
    W zasadzie to temat mówi sam za siebie. Proszę o pomoc w kupieniu dobrego i solidnego oscyloskopu analogowego w przystępnej cenie.

Oczywiście Schlumberger to zacna firma. Ale przejrzyj też z Tektronixa. Na Allegro bywa tego sporo ale też na OLX. Świetne są Hamegi i Philips/Fluke.
    100 MHz analogowy znajdziesz z każdej z tych firm.
    Sam używam Tektronixa 2220 ma co prawda "tylko" 60 MHz ale można na nim zobaczeć sinusa aż do 180 MHz (oczywiście przy znacznym spadku amplitudy). Jednak mnie to wystarcza z zapasem. Mam też Rigola DS1054Z.
  • Poziom 38  
    50_ny napisał:

Mimo wszystko, cena moim zdaniem przesadzona. :)
  • Poziom 38  
    50_ny napisał:
    Więc zaproponuj swoją cenę

Bardzo proszę.
    Moim zdaniem rozsądna cena to 500 zł.
  • Moderator Samochody
    Niestety to typowy szkolny oscyloskop - 50 MHz z pojedynczą podstawą czasu (ma tylko regulowany czas martwy/opóźnienie ponownego wyzwalania).