Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypełnienie pustki w murze.

13 Maj 2020 23:11 294 5
  • Poziom 39  
    Witam.

Czy wypełnienie pustki w murze domu, pomiędzy cegłą a pustakiem coś da? Wypełnienie styropianem pomoże ocieplić dom? Jest to stare budownictwo i szczelina ta była robiona aby ściana była ciepła. Ponieważ powietrze jest dobrym izolatorem i cyrkuluje w tej przestrzeni. Wypełnienie jej coś pomoże, na pewno ograniczy ruch powietrza co sprzyja zawilgoceniu ściany. Wedle mnie same negatywy.
    Jest to dobre rozwiązanie na ocieplenie domu? Jakie macie zdanie na ten temat?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    W moim domu też mam pustkę powietrzną i do głowy mi nie przyszło aby ją czymś zapaćkać bo i po co? Nic to nie da bo już samo powietrze jest jakimś izolatorem, ale to powietrze tam stoi a nie krąży, dociepliłem na zewnątrz 12 cm styropianem grafitowym i czy to coś dało hm? Nie wiem, pewnie tak, bardziej trzeba martwić się dachem-stropem, ja pod dach zapakowałem 30 cm wełny i tu widać efekty nadspodziewane, dom mógłbym w sumie grzać co 3 dni bo temp prawie nie spada, 2 tony ekogroszku starcza na cały sezon, 120 m2 plus czasami dodatkowe 40 m2 na poddaszu jak mam gości.
  • Poziom 28  
    Z opowiadań tych, którzy dali się namówić na wpuszczenie pianki w ściany (pustkę powietrzną, luft)- panie, to nic nie dało.
  • Poziom 23  
    Podstawa to ściana zewnętrzna. Dobrze jak jest ocieplona, a jeżeli się nie da, to dobrze otynkowana. Tynk uszczelnia ścianę. Nie ma przewiewu przez pustki w fugach do przestrzenie między ścianami. Pieniądze zaoszczędzone na wstrzykiwaniu piany w pustkę powietrzną zainwestuj w ocieplenie stropu bądź dachu jeśli możesz. Można docieplić okna z zewnątrz styropianem, bądź wymienić na lepsze, trzyszybowe. Przynajmniej te większe. Pozdro.☺
  • Specjalista automatyka domowa
    Nic nie da bo jak wiadomo najlepszą izolacją termiczną jest próżnia. Następnie gaz, a następnie gaz w porach ciała stałego czyli np. pianka, styropian itd.
    Dlatego stojące powietrze jest równie dobre jak stojące powietrze w styropianie.
  • Poziom 39  
    Dziękuję właśnie o taką odpowiedź chodziło.
    Czekam na więcej opinii.

Co do ocieplenia dachu to jest ocieplony wełną i tu powiem, że zdaje to egzamin.
    Na ścianie jest już elewacja i chciałbym aby to się nie zmieniło. Oczywiście bez styropianu.