Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Internet światłowodowy przez wifi, słaba prędkość

tomek7779 14 May 2020 05:35 426 6
Telkom Telmor
    tomek7779
    Level 9  
    Witam wszystkich użytkowników i mam taki problem w ostatnim czasie założyłem internet światłowodowy 600Mb/s i wszystko byłoby dobrze tylko instalator mi powiedział, że jak laptop będzie po kablu podłączony to pomiar prędkości pokaże 600Mb/s, a po wifi około 140mb i dokładnie tak jest.
    Moje pytanie brzmi czemu tak jest czy to wina słabego rutera który mi dali przy instalacji?
    Czy jak podłączę jakiś bardzo dobry router z przepustowością ok 1Gb/s to po wifi będzie tego koło 600Mb/s?

Proszę o pomocne w sprawie i z góry dziękuję.
  • Telkom Telmor
  • Helpful post
    Karaczan
    Level 41  
    Jaki model routera i karty wifi w laptopie?
    Sądząc po osiągach to pewnie 2.4GHz w standardzie 802.11n.

Musiałbyś pewnie wymienić i kartę wifi w laptopie jak i router na takie pracujące w 802.11ac lub nawet 802.11ax, jednak jak mieszkasz w bloku to 600mbit może być i tak problem osiągnąć.

Jak mieszkasz w domku to można zobaczyć czy router da się zmusić do pracy z 40MHz szerokością kanału.
    Wtedy może uda ci się uzyskać ok 230-300mbit połączenie.
  • Telkom Telmor
  • Helpful post
    artaa
    Level 43  
    Router pewnie jest OK, do tak szybkich łączy dają z reguły dual band z 2,4 i 5Ghz.

Musisz powymieniać karty w laptopach na posiadające 5Ghz
    tomek7779
    Level 9  
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi ale karta w laptopie jest ok obsluguje 1,75gb Intel zastanawiam sie dlaczego dostawca, każdego ostrzega że po wiffi nie da sie osiągnąć 600 mb kontaktowałem sie z kilkoma osobami co też mają tego neta a mieszkamy w jednej miejscowości i to nie w blokach i każdy tak ma.
    Jeżeli chodzi o ruter dostawca daje jakiś chinski ZTE.
    Jakieś pomysły rady???
    artaa
    Level 43  
    Zacznij pisać konkretnie...
    Model router - dokładnie
    Model karty w laptopie -dokładnie
    tomek7779
    Level 9  
    Już dziekuje temat rozwiązany zastosuje Access Point Ubiquiti UniFi AP-AC 2,4GHz 5GHz N+AC
    Pozdrawiam.
    tomek7779
    Level 9  
    Już dziekuje temat rozwiązany zastosuje Access Point Ubiquiti UniFi AP-AC 2,4GHz 5GHz N+AC
    Pozdrawiam.

Dodano po 43 [sekundy]:

Dziękuję bardzo. Zamykam temat.