Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 6240 FD - Błąd E1 F8. Tryb serwisowy?

14 Maj 2020 08:14 153 2
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    Temat tego błędu przewija się na forum, ale nie udało mi się znaleźć tego, czego szukam.

Najpierw opis problemu:
    Po uruchomieniu dowolnego programu zmywarka dość długo "męczy" pompę zmywającą, wydaje z siebie pojedyncze "piii", uruchamia na chwilę pompę spustową, wydaje kolejne "piii" i kończy pracę. Na wyświetlaczu jest kod błędu E1 F8

Co zrobiłem do tej pory:
    Bez rozbierania obudowy:
    1. Sprawdziłem odpływ.
    2. Wyczyściłem filtr.
    3. Wyczyściłem czujnik OWI bez wyjmowania go.

Nie pomogło, więc wytargałem sprzęt z mebli i dalej:
    4. Rozebrałem pompę odpływową - w środku czyściutka, pracuje bardzo ładnie.
    5. Wyczyściłem ponownie (tym razem bardzo dokładnie) czujnik OWI po wyjęciu go z gniazda.
    Prawdopodobnie to czyszczenie pomogło, bo zmywarka ruszyła. Pobrała wodę, zaczęła cykl mycia.

Ucieszony zakończyłem na tym pracę ogłaszając w domu sukces, ale zmywarki nie zamontowałem ponownie (na szczęście), bo chciałem jeszcze wymienić opaskę zaciskową na dopływie wody, a nie miałem jej w domu. Na drugi dzień założyłem nową opaskę, ponownie uruchomiłem program mycia (bez naczyń, z tabletką). Zmywarka popracowała ok. 30 minut (pobrała wodę, zaczęła mycie) po czym zatrzymała się i wyświetliła ponownie błąd F8 E1. Po anulowaniu wodę wypuściła.

Co dalej:
    Podejrzewam, że winowajcą jest czujnik i należy go wymienić. Chciałbym jednak mieć pewność, zanim go zamówię. Wyczytałem na forum, że jest coś takiego, jak tryb serwisowy, nie znalazłem jednak nigdzie jego dokładnego opisu. Czy ktoś byłby tak miły i podesłał więcej informacji na ten temat? Domyślam się, że w trybie serwisowym będę mógł zweryfikować, co "czuje" czujnik, i czy ma to jakiś sens.

Ten "bardzo ważny numer zaczynający się na 85", to: 8542 824 01000

Przy okazji - zmywarkę mam od ok. 5 lat. Mniej więcej od roku procedura rozpoczęcia zmywania trwa o wiele dłużej. Wydaje mi się, że kiedyś po uruchomieniu programu zmywarka robiła jakiś autotest, który trwał 10-15 sekund i zaczynała pobierać wodę. Od mniej więcej roku ten "autotest" trwa ok. 2 minut i słychać w tym czasie głównie pompę myjącą i jakieś stukanie (brzmi, jak jakieś przekaźniki). Czy to ważne?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    Wymień czujnik OVI.
  • Poziom 2  
    Dzięki.
    To właśnie zrobię, jeśli nie uda mi się dowiedzieć czegoś więcej.
    A o tym trybie serwisowym? Ktoś coś?