Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei P20 Lite - Miga - Telefon Miga po wymianie Wyświetlacza

dawciolord 14 May 2020 09:37 2004 1
    dawciolord
    Level 8  
    Witam,

Kilka Miesięcy temu, dałem telefon do takiego Gościa co naprawia sprzęt elektroniczny. Wymienił mi on zbity wyświetlacz i klapkę z tyłu. Po otrzymaniu telefonu, zaczął on migać. Kilka razy tak migał i kilka razy byłem u niego, żeby mi usunął tę usterkę. Zawsze było na jakiś czas. Teraz miganie zaś wróciło. Dodam, że jak zacisnę wyświetlacz oraz klapkę z tyłu to miganie ustaje (głównie jak docisnę dół telefonu). On mi mówił, że najprawdopodobniej trochę kleju mu naleciało na przycisk power przy montażu klapki i dlatego tak robi. Od jakiegoś czasu sam sobie już wymieniam wyświetlacze jak ktoś z domowników ma zepsuty, więc jakbyście podpowiedzieli w czym może być przyczyna to sam bym sobie to naprawił. Czy po prostu otworzyć go, wyczyścić klej i zamknąć ponownie, czy może wyjąć przyciski i je wyczyścić, czy może jakiś inny pomysł macie? Pozdrawiam Serdecznie

Poniżej wysyłam link do filmu z usterką:
    Ghanzi
    Level 13  
    Na dole jest elektronika wyświetlacza i może w nim jest problem. Może coś zle łączy w wyświetlaczu. Podstawiłbym drugi sprawny i zobaczył. Zawsze też profilaktycznie można obejrzeć taśmę z przyciskami i ewentualnie oczyścić. Sprawdż też gniazdo wyświetlacza i wtyk na taśmie od lcd. Miga równo co 5 sekund na tym filmie, ciekawe.