Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer Aquawelt - Odkurzacz co chwile wstrzymuje ssanie i zapalają się czerwone

14 May 2020 15:31 393 9
  • Level 4  
    Witam,

Problem polega na tym, że odkurzacz co chwila na moment wstrzymuje ssanie i zamiast niebieskiego diody świecą na czerwono, podnoszę końcówkę do góry i ssa od nowa. Wygląda to na sygnał zapchania, ale rury i wejście do worka są odetkane. Ktoś może wie co to może być i co z tym zrobić?

Dziękuję z góry.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    Przede wszystkim sprawdzić filtr w komorze worka, czy nie jest zapchany syfem, bo droga Pani/drogi Panie, filtry HEPA też się czyści - czyści, nie myje.
  • Level 4  
    Drogi Panie, filtry są wyczyszczone i umyte, ponieważ część z nich zaleca sie myć :) pod tym kątem było wszystko sprawdzone.
  • Level 24  
    Jeśli odkurza się panele małą końcówką, to faktycznie może wystąpić problem ssania, ponieważ silnik nie będzie miał skąd zassać powietrza, jeśli końcówka przylega ściśle do podłogi. Użycie końcówki ze szczotką rozwiąże problem.
  • Level 4  
    to również nie to, bez znaczenia czy odkurzam standardową końcówka ze szczotką, czy dywan ze specjalną końcówka do dywanów, czy specjalną końcówka do paneli.
  • Level 24  
    Jest jeszcze jedna możliwość - zagięcie rury giętkiej w jednym punkcie (niekiedy potrafi się skręcić i w jednym miejscu zgiąć), powoduje niemożność ssania, trzeba się przyglądać rurze podczas odkurzania i pilnować, czy się nie skręca.
  • Level 4  
    odkurza posiada specjalną rure elastyczną, która się nie zagina jako tako i owszem, pilnuje i tego ;) problem w tym, że te wszystkie najbardziej oczywiste rozwiązania już były w użyciu :)
  • Level 24  
    Więc skoro wszystkie możliwe problemy z osprzętem zostały wyeliminowanie, to możliwym jest wystąpienie problemów z elektroniką sterującą silnikiem bądź z samym silnikiem - w takich przypadkach zalecane jest oddanie do serwisu.
    Zwłaszcza, że taka sama usterka może występować w innych podobnych modelach odkurzaczy ze stajni BSH.
  • Level 24  
    Mam ten odkurzacz i miałem podobny przypadek. Okazało się, że w rurze ssącej utknęły drobne suche liście z kwiatka, częściowo zmniejszając jej prześwit. Po włączeniu odkurzacza było OK do momentu przyłożenia szczotki do podłoża i rozpoczęcia odkurzania. Wówczas świeciła czerwona dioda sygnalizująca przeciążenie odkurzacza, a silnik zmniejszał ciąg.
  • Level 4  
    hej :) z racji, że było zainteresowanie i może komuś posłuży odpowiedź to ogłaszam, że odkurzacz został uratowany( tfu tfu tfu bo dopiero raz odkurzalam, aczkolwiek wcześniej za każdym razem się wkurzałam).
    Odkurzacz był czyszczony, filtry również tak jak wcześniej pisałam ale to nie przynosiło żadnych skutków. Zdecydowałam się na całkowitą wymianę wszystkich filtrów i to przyniosło oczekiwany rezultat. Słychać, że odkurzacz mam o wiele lepszy przelot powietrza i ani razu mi się nie zatrzymał w trakcie odkurzania ❤️ dziękuję za wszystkie odpowiedzi i życzę pomyślnych rozwiązań(a jeszcze lepiej gdyby nie były potrzebne) 😊