Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autocom cdp+ 2014.3 nie łączy - Dziwny problem, port com ok, test ok, nie łączy

dzunek1989 14 May 2020 15:58 1839 17
    dzunek1989
    Level 3  
    Witam ponownie. Jeśli zły dział to przepraszam ale mam bardzo nietypowy problem z autocomem.

Wszystko zainstalowane prawidłowo, sterownik też (w menagerze urządzeń żadnego wykrzyknika, wykrywa port itd)

W samym programie wykrywa vci prawidłowo, test przechodzi prawidłowo.

Problem polega na tym, że kiedy już wybiorę odpowiedni model samochodu silnik etc, po kliknięciu w prawym dolnym rogu połącz, nic się nie dzieje, żadnego błędy, odzewu, po prostu nic.

Glowica jest ok, na starym laptopie z tym samym programem, tym samym samochodem łączy bez problemu.

Przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem :/ jakieś sugestie? Bardzo proszę o porade
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Zainstaluj "TeamViewer" połącz się ze mną zdalnie to na to zerknę inaczej trudno będzie ci pomóc.
    dzunek1989
    Level 3  
    Niestety w tym momencie nie bardzo mam jak a pilnie potrzebne :/ jakieś inne pomysły? Może w ustawieniach port com coś? Program reinstalowałem parę razy i problem cały czas taki sam
    dzunek1989
    Level 3  
    Dokładnie jest tak jak na zdjęciu tyle że port com 03. No ale tak jak mówię, klikam połącz i absolutnie nic się nie dzieje :/
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Ale jak wkładasz złącze usb do kompa to zmienia się kolor diód na interfejsie.

Dodano po 20 [minuty]:

Wejdź w zakładkę licencja i zobacz czy jest aktywna.
    dzunek1989
    Level 3  
    Tak licencje mam na czas nieograniczony liczbę wejść i odczytów również. Kiedy podepnę pod obd kolor zmienia się z niebieskiego na zielony bodaj.
    stanisławpiotr
    Level 32  
    To jeśli tak jest to problem jest z programem trzeba zainstalować go od nowa lub spróbuj na innym gnieździe usb.
    dzunek1989
    Level 3  
    Program instalowałem parę razy, zmiana gniazd też nie pomaga...
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Może soft w interfejsie trzeba zrobić update. Jeśli nie to zamieść filmik z diagnostyki.
    dzunek1989
    Level 3  
    Diagnostyki nie da rady przeprowadzić. Jedynie test vci wypada ok. W momencie jeśli chcesz się połączyć z wozem przycisk nie odpowiada, animacja pojawia się jak się przycisk wciska ale nic poza tym
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Odinstaluj programem "Revo Uninstaller" i wyczyść rejestry zaawansowane po czym zainstaluj od nowa.
    dzunek1989
    Level 3  
    Nie mam takiego programu, Windows 10 jest świeży

Edit.
    Przepraszam odczytałem odinstaluj program a nie programem :) już proboje

Edit.2

Nic to nie dało...
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Na internecie jest za darmo.Chodziło mi o to że program daje ci możliwość odinstalowania i usunięcia wpisów w rejestrze jak i usunięcia pozostałych śmieci z systemu. Poza tym aby program się dobrze zainstalował musisz ściągnąć wszystkie aktualizacje dla nowego systemu.
    dzunek1989
    Level 3  
    Tak wiem zrozumiałem, sterowniki są najnowsze, Windows jest świeży i od razu zaktualizowane wszystkie sterowniki programem boost driver.
    Niestety Twoja porada z revo nic nie dała.
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Nie chodzi o sterowniki lecz o aktualizacje windowsa u mnie po zainstalowaniu update Windowsa trwało cała noc.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdź czy masz zainstalowane uaktualnienie framework.
    dzunek1989
    Level 3  
    Framework aktualny, Windows raczej też bo sprawdzałem aktualizacje. Na drugim laptopie działa na siódemce która nie była aktualizowana od 3 lat :P
    sebap
    Level 41  
    Sterowniki instaluje się tylko te że strony producenta a nie jakimiś dziadowskimi programami.
    Jeśli to system 64bit to mogę być problemy z działaniem programu.