Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Jak połączyć subwoofer pasywny do amplitunera Yamaha htr-5630rds

14 Maj 2020 18:10 297 14
  • Poziom 4  
    Dzień dobry posiadam amplituner Yamaha htr- 5630 rds , mam podpięte 5 głośników (Main a -2 wysokie ,centralny oraz 2 tylne- rear-surround) , ustawienia na 5ch stereo , i teraz tak mam w zestawie subwoofer pasywny który mam wpięty w Main b ( drugie wejście Main b jest puste ) i teraz nie wiem co mam robić bo albo dzialaja te 5 bez subwoofera albo po wyciśnięciu przycisku speakers ab (zaznaczyłem przyciski na zdjęciu) działa głośnik centralny oraz subwoofer :( jak to mam zrobić żeby działały wszystkie nic nie ma w instrukcji o tym jest podane tylko jak podpiąć subwoofer aktywny lecz takiego nie posiadam :( zależy mi żeby oczywiście graly wszystkie 6 przecież i już nie wiem co robić proszę Was o pomoc :(
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Brak wzmacniacza w ampli. Jaki to subwoofer? Zdjęcie tyłu? Są wejścia i wyjścia wysokopoziomowe?
  • Poziom 4  
    Komplet kina domowego Philips htb3000 przy subwooferze posiadam poprostu podwójny kabel wychodzący ze skrzynki ,brak wzmacniacza przy skrzynce, zdjęcie tyłu wyślę jak tylko w domu będę bo nie mam
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Niestety ten subwoofer nie ma zwrotnicy w sobie. Napędzany oryginalnie końcówka mocy z dvd player z odpowiednimi filtrami.
  • Poziom 4  
    Posiadam dvd Yamaha s540 , lecz nie podpięty do amplitunera...muszę to wszystko razem połączyć?to nonsens :( , dziękuję koledze wyżej za instrukcje do obsługi posiadam ja w języku polskim w formie drukowanej ale tam nic nie znalazłem jedynie subwoofer aktywny:( lub przeoczyłem:(

Dodano po 1 [minuty]:

Ogólnie subwoofer działa tylko na Main b gdy odcisne speakers b ale wtedy nie działają mi wysokie głośniki , próbowałem w opcjach ale nic z tego nie da się go poprostu na stałe włączyć?

Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

Tak wygląda z tyłu ,plis pomozcie przeciez musi działać jakoś :(
  • Poziom 4  
    Znalazłem takie coś ...czyli co jak zarobię subwoofer na wtyczkę chinche to podpinać pod AUX będzie działało ?tak w teorii ...ale jak tym niby mógł bym sterować jeśli chodzi o natężenie jeżeli wogole to będzie działać jutro spróbuję i dam znać :(
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Musisz mieć subwoofer aktywny, lub do pasywnego (czyli bez wbudowanego wzmacniacza) podłączyć wzmacniacz dodatkowy (dopasowany do impedancji i mocy głośnika subwoofera) i na ten wzmacniacz podać sygnał z gniazda SUBWOOFER OUT.
    Wszelkie inne kombinacje nie będą poprawnie działać.
  • Poziom 4  
    No okej ale jak podepnie go jako głośnik do któregoś gniazda to naprawdę dobrze daje więc nie da się np podłączyć go jako 6 aktywnego głośnika?próbuje i kombinuję lecz jedyne co to rozłącza mi kolumny kosztem subwoofera :( po co w zestawie subwoofer pasywny skoro tyle z nim zabawy , nie wiem jak mam z niego zrobić subwoofer aktywny to już chyba lepiej będzie dla mnie poprostu kupić taki subwoofer :( ? Pytanie czy może być to obojętnie jaki model do tego amplitunera czy musi być firmy Yamaha ?

Dodano po 5 [minuty]:

Przetwornik subwoofera
    1 niskotonowy 6,5"

Pasmo przenoszenia subwoofera
    20–150 Hz

Impedancja subwoofera
    3 om

Moc wyjściowa 166 w

Da się to samemu zrobić czy trzeba oddawać komuś kto się na tym zna ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tiapto napisał:
    No okej ale jak podepnie go jako głośnik do któregoś gniazda to naprawdę dobrze daje
    A słyszałeś jak działa aktywny? Nie. Więc? Podłączenie równoległe do głośników L lub R nie ma sensu - zwiększysz obciążenie i narazisz końcówkę na uszkodzenie. Do gniazda innego niż L lub R również sensu nie ma, ponieważ te gniazda mają inne przeznaczenia (np. mniejszą moc i zawężone pasmo) i w pełni nie wykorzystasz subwoofera.
    Tiapto napisał:
    nie wiem jak mam z niego zrobić subwoofer aktywny
    Pisałem - dodatkowy wzmacniacz (najlepiej dedykowany panel do wzmacniacza subwoofera).
    Tiapto napisał:
    to już chyba lepiej będzie dla mnie poprostu kupić taki subwoofer :( ?
    Oczywiście.
    Tiapto napisał:
    czy musi być firmy Yamaha ?
    Nie musi. Musi natomiast "pasować" do pozostałych głośników. Zwyczajowo uznaje się, że moc głośnika subwoofera ( a i wzmacniacza w subie aktywnym) winna być większa od sumy mocy L i R. Wynika to z tego, że dla wyemitowania mocy najniższych potrzeba najwięcej mocy. Dobrym pomysłem jest też by średnica głośnika subwoofera była większa od głośnika niskotonowego zastosowanego w kolumnach przednich.
  • Poziom 4  
    Prawda co piszesz podłączyłem subwoofer jako lewy tył i centralny głośnik i przy podgloszoniu poprostu zasuszony dźwięk dudnienia :( odłożyłem go całkiem na bok a więc będę szukał subwoofera aktywnego ,
    Moc wyjściowa głośnika centralnego
    166 W

Moc wyjściowa głośnika podłogowego
    2 x 166 W

Moc wyjściowa głośnika satelitarnego
    2 x 166 W

Moc wyjściowa subwoofera
    166 W

Mam wnioskowac że potrzebuje subwoofera powyżej 2 x 166 w czyli ponad 300 w ?
    Ponad to w instrukcji mam takie coś ( czy to ma znaczenie )
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tiapto napisał:
    Mam wnioskowac że potrzebuje subwoofera powyżej 2 x 166 w czyli ponad 300 w ?

Bez przesady... W tego typu wzmacniaczach moc podawana jest dla wysterowanego TYLKO JEDNEGO KANAŁU. Przy obciążeniu większej ilości (podłączeniu co najmniej 2 kolumn) napięcie zasilacza spada i moc się zmniejsza.
    Poza tym nie wiem skąd wziąłeś te moce - wszędzie podawane jest dla wszystkich wyjść moc 70W. (co i tak jest nierealne skoro moc pobierana z gniazda sieciowego wynosi 230W...) 140-150W powinno wystarczyć z palcem... ;).
    Tiapto napisał:
    Ponad to w instrukcji mam takie coś ( czy to ma znaczenie )
    Ma - mając już subwoofer musisz zmienić (zgodnie z tym co w instrukcji) ustawienia głośników w menu. Wtedy głośniki przednie będą pozbawione części najniższych częstotliwości - odciąży to nieco wzmacniacz amplitunera.
    Zgodnie z tym co pisałem o mocy vs. częstotliwości.
  • Poziom 4  
    Okej dzięki wielkie :) jestem już dzięki temu w miarę oświecony dziękuję bardzo będę w takim razie szukał subwoofera:) temat zamykam i dziękuję jeszcze raz
  • Poziom 4  
    Okej dzięki wielkie :) jestem już dzięki temu w miarę oświecony dziękuję bardzo będę w takim razie szukał subwoofera:) temat zamykam i dziękuję jeszcze raz

Dodano po 1 [minuty]:

Rozjaśnienie tematu , rozwiązanie problemu , muszę zmienić suba bo mój amplituner nie ma wejścia na sub który posiadam