Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie

tomybb 14 Maj 2020 18:16 2457 9
  • Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie

W ostatnim czasie wielu użytkowników smartfonów Xiaomi spotkała bardzo nieprzyjemna sytuacja. Podczas normalnej pracy, nagle pojawia się komunikat o awarii systemowego menadżera pulpitu. Komunikat o błędzie wygląda dokładnie jak przedstawiono na pierwszym zdjęciu. Alert pozostaje cały czas na pulpicie lub pojawia się i znika co kilka sekund. Niestety problem ten uniemożliwia korzystanie z naszego telefonu. Nie możemy wejść w żadne aplikację, pulpit nie działa. Można powiedzieć że jesteśmy uziemieni. Problem nie znika po czasie, nie pomaga restart urządzenia, wyłączenie ani nawet odpięcia na dłuższy czas akumulatora od płyty głównej. Okazuje się, że problem spowodowała jedna z aktualizacji. Poniżej przedstawię jak sobie z tym poradzić. Na szczęście z ekranu blokady możemy wejść w nasze ustawienia.
    Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie

Następnie wybieramy: aplikację, dalej możemy wpisać: systemowy menadżer pulpitu.
    Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie

Wybieramy: odinstaluj aktualizację, potwierdzamy - OK.
    Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie

Odinstalowaliśmy aktualizację pulpitu, telefon przywróciliśmy do sprawności. Pulpit jednak musimy uporządkować sobie od nowa. :)
    Systemowy menadżer pulpitu, błąd w telefonach Xiaomi - rozwiązanie

Problem ten może dotyczyć wszystkich właścicieli kilkuletnich smartfonów Xiaomi, którzy zainstalują lub mają włączone automatyczne aktualizację pulpitu. Nie wiadomo kiedy zostanie wydana poprawka.

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    tomybb
    Poziom 26  
    W moich artykułach znajdziecie przede wszystkim: testy, prezentacje gadżetów elektronicznych, modułów, sprzętu pomiarowego, narzędzi, wyposażenia pracowni oraz wszystkiego innego co może przydać się elektronikowi i nie tylko. Nie zabraknie także artykułów o tematyce nieco odbiegającej od elektroniki.
    Specjalizuje się w: naprawa rtv agd, Artykuły Elektroda.pl
    tomybb napisał 1416 postów o ocenie 625, pomógł 2 razy. Jest z nami od 2006 roku.
    mariomario
    Poziom 18  
    Cos jak z podkreslam >automatycznymi< aktualizacjami w Windows 10. Moze czas na nowy trend w szeroko pojetym IT - aktualizacje manualne? Lub mozliwosc rezygnacji z automatycznych aktualizacji.
    Alfred001
    Poziom 13  
    Witam :)

Moim zdaniem to poprawka już jest ponieważ poradziłem sobie z tym właśnie problemem aktualizując aplikacje w telefonie (z moim telefonem walczyłem 13 maja).

Pozdrawiam.
    tomybb
    Poziom 26  
    Alfred001 napisał:
    Moim zdaniem to poprawka już jest ponieważ poradziłem sobie z tym właśnie problemem aktualizując aplikacje w telefonie

Ja u siebie jeszcze nie sprawdzam.:) Z tego co słyszałem to nie do wszystkich telefonów jeszcze. Ale raczej firma musi jak najszybciej coś wypuścić, żeby naprawić problem. Opis może być przydatny na wypadek podobnych awarii. Dodatkowo warto wiedzieć jak to zrobić kiedy nie możemy czekać na odpowiednią łatkę producenta, tak żeby można było korzystać z telefonu.
    Sigatris
    Poziom 10  
    Też w taki sam sposób poradziłem sobie z tą wadliwa aktualizacja pulpitu.
    Dodam tylko, że o ile mamy kopie w chmurze Xiaomi nie musimy na nowo uporządkować ikon. Wystarczy z chmury przywrócić ustawienia aplikacji zarządzania pulpitem.
    keseszel
    Poziom 26  
    Przestaje lubić mojego Xiaomi. Wymienione gniazdo zasilania i znowu po krótkim czasie czas na nowe. Wiem, że nie kupię kolejny raz telefonu tej firmy, będę się skłaniał ku Motoroli, Huawejowi, Samsungowi. Tu zmułą za zmułą, Problemy z ładowaniem. Podobnież z hulajnogą. Sprzęt "fajny cenowo", słaby jakościowo, reklamowany na maxa. Coraz częściej uważam, że dobry Xiaomi to niekupiony Xiaomi.
    forest1600
    Poziom 14  
    Mama i siostra miały ten sam problem, w ten sam dzień dostały aktualizację systemu, ja tego nie doświadczyłem na redmi note 7

keseszel napisał:
    Przestaje lubić mojego Xiaomi. Wymienione gniazdo zasilania i znowu po krótkim czasie czas na nowe. Wiem, że nie kupię kolejny raz telefonu tej firmy, będę się skłaniał ku Motoroli, Huawejowi, Samsungowi. Tu zmułą za zmułą, Problemy z ładowaniem. Podobnież z hulajnogą. Sprzęt "fajny cenowo", słaby jakościowo, reklamowany na maxa. Coraz częściej uważam, że dobry Xiaomi to niekupiony Xiaomi.

Od ponad roku mam mojego i zero problemów, chyba rzucasz swoim telefonem i wyrywasz kabel z niego, że dwa razy uwaliłeś złącze usb.
    keseszel
    Poziom 26  
    Do tej pory wymieniłem chyba z 4 razy gniazdo mikrousb. Za każdym razem ładuje dobrze dzień dwa, może trochę dłużej. Potem sytuacja wraca do normy, czyli tak jak dziś ład max 340 mA. Jedyny kabel jaki znalazłem był kolegi, ładowanie 1.8 A. 😂 Inne telefony nie mają tego problemu 😂
    piteqpl
    Poziom 9  
    Troche źle sformułowany temat.Problem nie dotyczy użytkowników Xiaomi, lecz użytkowników MIUI.To nie jest równoznaczne!Zwłaszcza na starszych modelach.
    neo_84
    Poziom 14  
    keseszel napisał:
    Do tej pory wymieniłem chyba z 4 razy gniazdo mikrousb. Za każdym razem ładuje dobrze dzień dwa, może trochę dłużej. Potem sytuacja wraca do normy, czyli tak jak dziś ład max 340 mA. Jedyny kabel jaki znalazłem był kolegi, ładowanie 1.8 A. 😂 Inne telefony nie mają tego problemu 😂

To problem jest z telefonem czy z gniazdem usb !, Bo narzekasz na telefon ... . Kup lepsze jakościowo gniazdo i zamontuj to fachowo a na pewno będzie dłużnej działać.