Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Warunki przyłączenia ważne przez 2 lata a umowa

14 Maj 2020 19:23 264 6
  • Poziom 3  
    Witam. Dostałem warunki przyłączenia na zwiększenie mocy w mieszkaniu. W zasadzie zakres do prac jest niewielki, ale trzeba naruszyć zabezpieczenie przedlicznikowe. Mam jednak pytanie prawno-proceduralnie. Czy teraz muszę odsyłać podpisany projekt umowy? Roboty chciałem zacząć wcześniej, ale z uwagi na obecną sytuację miałem problem ze znalezieniem elektryka. Niestety sam harmonogram realizacji przyłączenia mi się nie podoba - są to bardzo odległe terminy. Co w takim przypadku zrobić? Jak teraz nie odeślę do PGE podpisanego projektu umowy, to zgodnie z pismem powinien on zostać zaktualizowany. Czy w takim przypadku mogę otrzymać jedynie późniejsze terminy? Bo rozumiem, że jeżeli tę propozycję podpiszę, to na wcześniejszy termin już nie da rady przenieść.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 3  
    Chodzi o umowę o przyłączenie do sieci dystrybucyjnej
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    A czy w tych warunkach są jakieś inwestycje po stronie dostawcy? Formalnie terminy zaczynają biec od podpisania umowy o przyłączenie.
  • Poziom 3  
    stomat napisał:
    A czy w tych warunkach są jakieś inwestycje po stronie dostawcy?

Nie. Tylko po mojej stronie do realizacji jest dostosowanie istniejących instalacji do zwiększonego poboru mocy.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    W takim razie technicznego problemu nie ma, innego też nie powinno być, ale "są ludzie i ludziska". Myślę że jeżeli nie trafisz na jakiegoś złośliwca to terminami nie powinieneś się martwić, te terminy są sztampowe, powinno zostać załatwione od ręki.
  • Poziom 3  
    Dziękuję. To dobra wiadomość.