Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampy LED w podbitce 1.5W

14 Maj 2020 20:47 135 4
  • Poziom 2  
    Witam właśnie założyłem 26 żarówek LED 1.5 W w podbitce dachowej po załączeniu wszystkie bardzo świeciły myślałem że to kwestia że słabe żarówki więc kupiłem 5W i chciałem zobaczyć jak będzie świeciła niestety podłączyłem jedną i nie działa podłączyłem też 3 W tak samo nie działała a jak podlaczylem to 1.5 W w domu bardzo dobrze świeciła co może być spowodowane że na zewnątrz te żarówki 1.5 W swieca tak słabo i dlaczego 3W oraz 5W po podłączeniu na zewnątrz nie działają??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista automatyka domowa
    redi9 napisał:
    po załączeniu wszystkie bardzo świeciły

redi9 napisał:
    co może być spowodowane że na zewnątrz te żarówki 1.5 W swieca tak słabo

To w końcu jak świecą? Dobrze czy słabo?
    Jakie żarówki, Jak połączone?
    Obstawiam pomyłkę w połączeniu, np. cześć żarówek połączona szeregowo.
  • Poziom 43  
    redi9 napisał:
    założyłem 26 żarówek led 1.5 W

To trochę mało informacji. Jak one są zasilane, bezpośrednio z sieci, przez trafo, połączone równolegle, czy szeregowo ?
    Jesli są połączone szeregowo, to oczywiście nie będzie tak działać, trzeba wymienić wszystkie jednocześnie.
  • Poziom 2  
    xury napisał:
    redi9 napisał:
    po załączeniu wszystkie bardzo świeciły

redi9 napisał:
    co może być spowodowane że na zewnątrz te żarówki 1.5 W swieca tak słabo

To w końcu jak świecą? Dobrze czy słabo?
    Jakie żarówki, Jak połączone?
    Obstawiam pomyłkę w połączeniu, np. cześć żarówek połączona szeregowo.

Od samego początku słabo świeciły a nie wiem jak to jest podłączone bo dom kupiłem już pobudowany i kable do podbitki były już wypuszczone
  • Poziom 43  
    Kolega nawet nie wspomniał o jakich LED jest mowa (chociaż na jakie napięcie) Jeśli inne niż 230V, odłącz jedną (dowolną) i sprawdz czy inne dalej świecą. Pomierz napięcie w oprawce i czy zgadza się ono z napięciem na jakie są LED.