Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony VAIO VPCEH3SE\B - Instalacja Windowsa 10 na nowym dysku SSD

14 Maj 2020 23:02 114 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, mam problem z Windowsem 10 na laptopie Sony VAIO VPCEH3SE\B . Do płyty głównej niestety dostać się nie mogłam, a nie mogę nigdzie znaleźć informacji na jej temat. Miałam tam wcześniej Windowsa 7 Home Premium na dysku HDD, jednak chciałam wymienić go na SSD i wgrać Windowsa 10. Włożyłam nowy dysk do laptopa, po czym do portu USB włożyłam pendriva z instalką Windowsa 10 ( z oficjalnej strony Windowsa). Laptop nie wykrył systemu, więc zainstalowałam go za pomocą innego laptopa, bo pomyślałam że to problem z bootowaniem. Jednak po ponownym włożeniu dysku już z zainstalowanym Windowsem 10 BIOS wciąż nie widzi systemu operacyjnego.

Windows10 jest na pewno zainstalowany na dysku, bo bez problemu zainstalowałam go na innym laptopie. Podobna sytuacja dzieje się z Windows 8 na innym dysku. Sprawdziłam również w BIOS-ie, że widzi mój dysk SSD. Po za tym laptop nie reagował na pendriva z systemem i nie był wykrywany przez BIOS w zakładce bootowania.
    Wersja BIOSu to INSYDE H2O rev. 3.5 /R0190Z9
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Witam, to tak nie działa, nie można instalować na komputerze X systemu i przekładać dysk do komputera Y. Kiedyś tak szło z win 98 :)

Jak nagrany pendrive, UEFI ? Poczytaj o bootowaniu i instalacji WIN 10.
  • Poziom 2  
    Pobrałam kreatora z oficjalnej strony Windowsa i utworzyłam plik na Dysk flash USB, dla zalecanych ustawień dla wersji 64- bitowej.

ps. Dziękuję za informację o przekładaniu dysku, a posty o treści "poczytaj sobie" nic mi nie dają. Szukałam wcześniej sama i nie daję sobie rady z tym problemem, dlatego piszę o tym tutaj.
  • Poziom 2  
    Wgrałam Windowsa na płytę, obraz ISO. Instalacja startuje i w pewnym momencie wyświetla mi się komunikat, że brakuje sterowników. Znalazłam na forum podobny problem : https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/f...erownika/a8f0bf1f-7ecf-4c16-96f6-7a18771312d1 . Chciałam rozwiązać w identyczny sposób. Na moim laptopie nie można ustawić, bootowania z pendriva i doczytałam że starsze Biosy mogą nie czytać instalek z pendriva. Jednak Rufus tworzy plik tylko na pendrive, którego BIOS nie widzi. Mógłby ktoś polecić jakiś inny program bym mogła zrobić to samo tylko na CD lub alternatywne rozwiązanie?