Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana uszczelek pod deklem od zaworów, pod głowicą i misy olejowej.

15 Maj 2020 04:54 147 2
  • Poziom 2  
    Mam prośbę. Mam passata b3 1.9td rocznik 93. Ten samochód ma dla mnie wartość sentymentalną i chciałbym sam przy nim troszkę popracować. Mam w garażu kanał więc nie będzie problemu z dostaniem się do dolnych parti tego samochodu. Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak prawidłowo wymienić uszczelki z pod dekla nad głowicą , z pod głowicy i z misy olejowej bo są wycieki oleju. Proszę o pomoc.
  • Poziom 15  
    A co tu chcesz kolego wiedzieć, ściągasz dekiel czy miskę myjesz odtłuszczasz obie krawędzie nowa uszczelka, na zgięciach nowej uszczelki ((trochę silikonu)) minimalnie, bo często cieknie dokręcasz z czuciem i gotowe.
  • Poziom 18  
    Do uszczelki pod głowicą będzie ci potrzebna instrukcja:

Wymiana uszczelek pod deklem od zaworów, pod głowicą i misy olejowej.

Jak już zdejmiesz głowicę i zrobisz z nią to co tam potrzeba to oczyszczasz powierzchnię bloku oraz usuwasz starannie olej z otworów gwintowanych w bloku - to jest bardzo ważne! Wydmuchaj sprężonym powietrzem, wyczyść szmatą na śrubokręcie, tak żeby nie stał tam żaden płyn. Potem bierzesz nowe śruby do głowicy (niektórzy składają na starych, ale to trochę loteria), lekko smarujesz gwint i powierzchnię oporową łba (ale lekko, tak żeby był tylko delikatny film olejowy) i skręcasz je w takiej kolejności jak na rysunku: najpierw 1 etap, potem 2 itd.
    Jeśli do uszczelki będzie dołączona własna instrukcja to skręcasz według niej, chociaż pewnie będzie taka sama.