Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa spalinowa kopci i nie ma siły kosić

15 Maj 2020 09:35 585 22
  • Poziom 3  
    Witam, mam kosę spalinową Fighter 1167 i jak się ją odpali to dymi i nie ma siły kosić, czy to będzie wina oleju czy może wina zapchanego gaźnika. Odpala za 1 razem, ale kopci i nie daje się kosić trawy, nie wiem co może być przyczyną. Czekam na odpowiedzi i na pomoc. Mam ją 3 lata i w tamtym roku nie było z nią żadnych problemów, tylko teraz po odpaleniu kosy coś się dzieje. Nie chce jej rozkręcać żebym nie zepsuł czegoś innego i żeby był większy koszt naprawy? Sama nie gaśnie, tylko jak ją zgaszę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Wymieniałeś świece? Żywotność to 25-50 godzin pracy.
  • Poziom 42  
    Paliwo mieszałeś teraz, czy masz je od dawna, proporcje oleju i paliwa dobre ?
  • Poziom 3  
    Paliwo rozrabiałem dzień wcześniej a świecy nie wymieniałem. Czy to może być wina świecy?
  • Poziom 42  
    Kopcenie to raczej nie wina świecy, tylko składu mieszanki.
    Filtr powietrza czysty?
  • Poziom 3  
    Czysty, a nie wiem czy dobrze mówili na yt, że są oleje do silników wysokoobrotowych i nisko obrotowych i może być wina że mam kupiony olej do silnika niskoobrotowego zamiast do wysokoobrotowego?

Dodano po 33 [minuty]:

I właśnie nie wiem jaka może być przyczyna.
  • Poziom 42  
    huragan123456789 napisał:
    nie wiem czy dobrze mówili na yt że są oleje do śilników wysokoobrotowych i nisko obrotowych
    Pierwsze słyszę !

mam kupiony olej do śilnika niskoobrotowego
    Napisz co to za 'CUDO"
  • Poziom 17  
    Czy na koniec sezonu 2019 opróżniłeś zbiornik paliwa i wypaliłeś resztki z gaźnika?
  • Poziom 33  
    Po pierwsze to podaj jaki dokładnie olej do mieszanki zastosowałeś. Druga sprawa to podaj ile dałeś oleju a ile benzyny jak mieszałeś, nie w proporcjach tylko dokładnie ile litrów/mililitrów benzyny a ile oleju.
  • Poziom 3  
    Już kosa działa...
  • Poziom 33  
    Już działa kosa
    A co było przyczyną niedziałania?
  • Poziom 3  
    Trzeba było zwiększyć obroty, ale teraz jak się zmniejszy obroty to jest to co wcześniej, dymi i nie ma siły, czy przyczyną może być gaźnik?
  • Poziom 3  
    WITAM co może być przyczyną ze nie da śię zmniejszyć obrotów w kosie spalinowej
  • Poziom 33  
    Przyczyn może być wiele. Począwszy od zbyt napiętej, zaciętej linki gazu, źle wyregulowanego gaźnika, uszkodzonego gaźnika, a kończąc na tzw. "lewym powietrzu", nieszczelnościach w dolocie itp. usterki, ale to mogą być nie wszystkie "dolegliwości". "Zdalnie" stwierdzić tego nie można co jej dolega.
  • Poziom 3  
    A jak bym wymienił gaźnik na nowy to by pomogło czy nie?
  • Poziom 33  
    A jak bym wymienił gażnik na nowy to by pomogło czy nie ?
    A któż to może wiedzieć jak niezbadana jest przyczyna jej usterki? Może wróżbita Maciej?
  • Poziom 23  
    Jeśli to wina gaźnika - wymiana pomoże. Jeśli to wina czegoś innego, to wymiana gaźnika nie pomoże.
    Kolega Autorze - internet jest pełen bzdur - jak ta o oleju do dwusuwa wolnoobrotowego i szybkoobrotoweego. Weryfikując takie rewelacje warto sprawdzić czym się charakteryzują oba silniki. Silniki wolnoobrotwe dwusuwowe o małej pojemności skokowej to naprawdę wielka rzadkość, a tym bardziej w kosiarce, która w czasie pracy wyje na maksymalnych obrotach.
    Gdyby kolega używał kosy, to nie miałby takich problemów - tam wystarczy poklepać ostrze, pociągnąć osełką i kosić. Działa w każdą pogodę i bez gaźnika.
  • Poziom 33  
    Awyrdonyt napisał:
    Gdyby kolega używał kosy, to nie miałby takich problemów - tam wystarczy poklepać ostrze, pociągnąć osełką i kosić. Działa w każdą pogodę i bez gaźnika.
    Ojoj, klepanie i ostrzenie kosy to w dzisiejszych czasach też już sztuka... mało kto teraz to potrafi... :cry: :cry:
  • Poziom 3  
    A czego może być wina zamiast gaźnika.
  • Poziom 32  
    Rozszczelnienie skrzyni korbowej lub dolotu.
  • Poziom 3  
    Co może być przyczyną że w wężyku od paliwa co idzie od zbiornika do gażnika lecą bąbelki po czym kosa troche pochodzi i gaśnie tak jak by nie dostawała paliwa czy to może być przyczyna że zepsuły się membrany w gażniku ?
  • Poziom 33  
    To może być też przyczyna że wężyk gdzieś ma pęknięcie i zasysa też powietrze i trzeba go wymienić na nowy, szczelny...
    Przy "niskim poziomie paliwa" w zbiorniku, gdy ssawka nie jest całkowicie zanurzona w paliwie takie zjawisko "bąbelków" też możliwe...
  • Poziom 3  
    Wężyki były wymieniane