Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z906 / Słuchawki / PC - Podłączenie słuchawek wycisza inne kanały

Currahee7995 15 Maj 2020 10:48 225 0
    Currahee7995
    Poziom 1  
    Witam,
    posiadam głosiki Logitech z906 które są podpięte pod komputer stacjonarny z wbudowanym chipset dzwiekowy Realtek ALC 892 ( Płyta główna MSI B450M PRO-VDH MAX), głośniki są podpięte za pomocą 6-cio kanałowym wejściem i pod tym względem wszystko działa ok. Problem pojawia się gdy chcę podłączyć słuchawki Audio-Technica ATH-M40X do konsoli głośników żeby wzmocnić dźwięk. Po podłączeniu słuchawek wyciszają się wszystkie inne kanały (zresztą tak też jest opisane te wejście w instrukcji), zastanawiam się czy można to obejść w inny sposób niż rozbebeszanie kabli i wtykanie ich w wejścia przeznaczone dla głośników.

ps. tak wiem, że wystarczyło by odłączać słuchawki za każdym razem gdy przestaję ich używać, ale chciałbym tego uniknąć głownie z dwóch powodów: 1. biurko mam całkiem spore i muszę się trochę nagimnastykować żeby odpiąć słuchawki 2. często używam przez kilka/kilkanaście min słuchawek po czym przesiadam się na głośniki, więc w skali dnia trochę musiałbym się naskakać.

Ps2. Posiadam także Adapter LOGITECH 980-000912 który jest wpięty w gniazdo AUX konsoli, jednak jest on raczej nie używany ze względu na przekazywaną jakość dźwięku, jednak posiada on wbudowane gniazdo słuchawkowe (również kiepskiej jakości), jednak może to w jakiś sposób pomoże.

Pozdrawiam
  • IT SerwisIT Serwis