Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Espace IV 2.0 T LPG szarpie wyłącznie na gazie.

15 Maj 2020 11:45 204 9
  • Poziom 26  
    Witam.
    Auto jak w temacie. LPG założone w lutym tego roku. Na początku jeździło ok, teraz szarpie jak szalone po przełączeniu na gaz. Raz częściej, raz rzadziej - generalnie przełączam na benzynę, bo irytuje mnie to coraz mocniej. Pojechałem do serwisu zakładającego gaz, stwierdzili świece zapłonowe. Wymieniłem, było dobrze jakieś 5-15 km. I znów szarpie. Zrobiłem 250 km i po prostu wku... w.. Szarpie. Teoretycznie musiałbym wymieniać co chwila coś metodą - a teraz to. Diagnostyka nie wykazała błędów w LPG ani benzynie. Ale coś jest.

Informacje o założonym LPG podam później, nie mam papierów przy sobie. Zdjęcia wymienionych świec dam później, może coś powiedzą. Później dam też zdjęcia cewek zapłonowych. Mam do założenia kostki złączek, star popękały, dałem wsuwki.
    Aha, świece dałem Denso, były NGK.

Czy ktokolwiek z użytkujących Espace miał podobny problem i jak sobie poradził?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    Nie Espace, ale ten sam silnik, delikatnie nierówno pracował: nowe świece identyczne jak z fabryki co do ostatniej literki oznaczenia, nowe fajko-cewki markowe, zarobione od nowa wtyczki do fajko-cewek.
  • Poziom 26  
    Założona świeca Denso K16TT 4603.
    Zdjęcia gumki z cewki zapłonowej, element nakładany na świece zapłonową - tu mam wątpliwości czy wygląda poprawnie, czy to nie oznaki jakiegoś wypalenia.

Espace IV 2.0 T LPG szarpie wyłącznie na gazie.

Zbiornik: GZWM typu ZT-200-30 poj. 47l
    Wielozawór: Tomasetto Achille AT.02
    Reduktor: AC S.A. R 01
    Wtryski: AC S.A. W02
    Czujnik ciśnienia: AC S.A. PS-04 ( klasy 2)
    Sterownik: AC S.A. STAG-4 Q-BOX PLUS
  • Poziom 38  
    Ustaw szczeline 0.65mm. Cewki tylko ori jesli tam sa pojedyńcze.
    Czy auto bylo strojone z afr?
  • Poziom 26  
    Nie wiem co to afr.
    Szczelina nominalna na świecy - powinna wystarczyć, ale to tylko moje zdanie.. I "gazowni"..
    Zauważyłem, że problem zaczyna się koło 2 tys. obrotów. Na benzynie zdarzają się sporadycznie takie akcje, sprawdzałem. Jadąc na Pb szarpnie czasem tylko. Na LPG nieustanny "ostrzał".
    Do sprawdzenia i wymiany kostki cewek, fajki cewek, cewki, szczelność, czujnik położenia wału, silnik, auto.
  • Moderator Samochody
    keseszel napisał:
    Diagnostyka nie wykazała błędów w LPG ani benzynie. Ale coś jest
    Niemożliwe.
    keseszel napisał:
    Nie wiem co to afr
    Ten kolega co o to pytał też najwyraźniej nie wie, więc się tym nie przejmuj.

W każdym razie - czym prędzej do jakiegoś ogarniętego warsztatu, nie do stodoły, a już w żadnym przypadku nie grzebać samemu. Czemu szarpie? Bo czegoś mu brak - albo zbyt uboga mieszanka, albo niedomagania układu zapłonowego - ale skoro:
    keseszel napisał:
    Diagnostyka nie wykazała błędów w LPG ani benzynie.
    to chyba tylko egzorcysta pozostaje, jeśli sterownik nie rejestruje ani wypadania zapłonów, ani błędów mieszanki. Chyba że nam zwyczajnie kit wciskasz i w żadnym warsztacie nie byłeś.
    BTW. różnego rodzaju "fejsiki" i aplikacje na androida pokroju "torque" to nie jest żadna diagnostyka.
  • Moderator Samochody
    psooya napisał:
    Jestes bezczelny:
    A Ty natomiast znowu brednie od czapy wypisujesz, nie wiadomo po co. Co ma AFR na gazie, do szarpania na benzynie? Czemu sterownik nie rejestruje błędów wypadania zapłonu/ubogiej mieszanki? Przyczyna gdzieś jest, tyle tylko ze trzeba umieć i mieć czym ją znaleźć. Więc bądź uprzejmy nie doradzać tu więcej.
  • Poziom 26  
    Koledzy, bez mordoczynów. Serio nie wiem co to afr, jak macie wiedzę to po prostu powiedzcie. W stodole nie byłem tylko w serwisie co mi w Poznaniu zakładał gaz. Po mechanikach nie lubię jeździć, wolę ogarnąć z pomocą forum. Powiem szczerze - zaoszczędzę czas na dojazdy, może koszty. Zyskam doświadczenie - serio. Nie róbcie gówno burzy.
    Do tej pory taki sposób się sprawdza. Obstawiam czujnik wałka, nie wiem gdzie jest. Gdzieś pod silnikiem. Muszę wykręcić, przeczyścić i sprawdzić.. I co to ten afr.. A torque się sprawdził w Picassie. I to forum też.
    Już wiem co to afr. Dzięki za linka.
    Instalacja na gwarancji, nie chciałem nic grzebac- dlatego pojechałem do serwisu co zakładał. Podłączyłem się do gazu swoim interfejsem, ale nie odczytał mi sterownika. Myślałem, że popsuty, więc podłączyłem się do mojej Picassy - tam odczytał.
    Nie wiem jak instalacja była strojona, egzorcyści nie robili. 😉
    Na benzynie szarpnie czasem! Ostatnio nawet się ucieszyłem, że po wymianie świec problem zniknął, ale się okazało, że jechałem na benzynie, zapomniałem przełączyć 😂