Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Netbook - UEFI, Instalacja Windowsa z Bootowalnego Dysku Twardego...

15 Maj 2020 13:10 117 1
  • Poziom 1  
    Witam

Mam taki problem. Mam Netbooka Acera (tablet łączony ze stacją). Na tablecie jest dysk 29GB, zaś w stacji do której się dokuje 465GB. Żeby zainstalować "świeżego" Windowsa z zachowaniem klucza, za pomocą narzędzia Windowsa Media Creation Tools przygotowałem bootowalny system Windows który zapisałem na duży dysk 465GB. Po restarcie puściłem instalację Windowsa z tego dysku, wybrałem jako dysk docelowy ten mały z tableta 29GB, wszystko fajnie, pliki skopiowane, restart kompa. I tu pojawia się problem. Laptop znowu bootuje z dużego dysku na którym znajduje się instalka Windowsa.

Jeśli odłączę tablet od stacji bazowej (zostaje wtedy tylko i wyłącznie dysk 29GB), uruchomię komputer, to przenosi mnie do dalszej części instalacji Windowsa (czyli prawidłowo), lecz nie mam dostępu do klawiatury, innych peryferiów a ekran dotykowy nie działa.

Ktoś pomoże jak naprawić te partycje/dysk tak abym po restarcie mógł bootować z małego dysku i był w stanie dokończyć instalacę?

Poniżej 2 screeny
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Wejdź do biosu po restarcie i zmień kolejność bootowania.