Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Początkujący C++

Borys85 03 Oct 2005 19:38 957 5
 • #1
  Borys85
  Level 19  
  Zaczynam programować w C++.

  Czy ktoś może mi polecić kompilator, który jest w miarę nowy, a przy okazji nie za trudny dla początkującego??

  Pozdrawiam
 • #2
  elektryk
  Level 42  
  GCC ;) Pytanie jest bardzo dziwnie skonstruowane, kompilator nie może być sam w sobie ani nowy ani stary, a tymbardziej prosty lub skomplikowany. Każdy kompilator będzie miał możliwość skompilowania programu w dość prosty sposób, z reguły wystarcza wywołać z parametrem jakim jest nazwa pliku.
 • #3
  Faust
  Level 17  
  Polecam ściągnąć Code::blocks ze stronki http://www.codeblocks.org/ jest to IDE do różnych kompilatorów, ze stronki można ściągnąć pack: IDE plus kompilator GCC, wszystko w jedndnej instalce. Możesz też skorzystać z Dev-C++, który jest dostępny na tej stronce: http://www.bloodshed.net/devcpp.html . Obydwa IDE są darmowe.
 • #4
  krzychoo_soft
  Level 17  
  Jeśli chcesz od razu "bawić" się w 'projektowanie' i programowanie wizualne na oknach to ja polecam Borland`a C++ Buildera 6. Do zastosowań niekomercyjnych jest darmowy.
 • #5
  NewToN20
  Level 12  
  Witam! Moim zdanie najlepiej zaczynac od BORLANDA w wersji jeszcze dos-owej (jest to kompilator razem z edytorem) latwy i prosty w uzyciu. Jezeli wczesniej miales doczynienia z turbo pascalem 7.0 to bedziesz czuł sie jak w domu... :) Pozniej oczywiscie mozna sie przesiasc na na buildera albo MS visual studio... Życze udanej przygody z programowaniem!
 • #6
  Borys85
  Level 19  
  Po przetestowaniu polecam wszystkim MS Visual Studio.