Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Laser Jet 5P - Drukuje pasy.Zakupiono nowy toner.Reszta elementów bez skaz.

15 Maj 2020 21:33 186 3
  • Poziom 18  
    Witam. Posiadam jeszcze w użytku laserową drukarkę HP Laser Jet 5P.
    Zakupiłem zupełnie nowy toner do niej. Nie sądziłem że będzie drukować z pasami:

Ale jest specjalny pędzelek do czyszczenia optyki:

Po oczyszczeniu różnica jest ogromna:

Warto zająć się czyszczeniem idealnym. Na przykład spirytusem, izopropanolem optyki"na błysk" aby drukowała idealnie?
    Co konkretnie się czyści? Na co zwracać uwagę?
    P.S Jest słabe dojście do optyki. Trzeba od dołu zdemontować wszystkie elementy.
    Ktoś ma Service Manual-a. Drukarka ma swoje lata.
    Ale właśnie drugą postanowiłem rozebrać na części(miałem dwie).
    Troszkę bardziej hałasowała....
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Więc tak:

Stary oryginalny pędzel zamieniłem na pędzel do malowania.Z naturalnym włosiem. Szerokość pędzla 2cm.
    Z racji że rączka była zbędna.Odciąłem ją.
    Jako płynu do umycia lustra w optyce użyłem wody demineralizowanej. Operacje powtórzyłem kilkukrotnie. Najpierw zrobiłem to na sucho, lecz nie było poprawy. Następnie użyłem pędzla nasączonego tą wodą.
    Po tej operacji dno drukarki wyłożyłem czystym papierem A4. Aby wysuszyć lustro użyłem dobrej suszarki z mocnym nawiewem i temperaturą(Philips). Innej opcji nie było. A to ze względu na budowę lustra w tym że modelu.
    Tak w skrócie, nie próbowałem rozbierać drukarki do samego lustra. Na pewno bym połamał wiele zaczepów(zatrzasków).

Po całej operacji drukarka w grafice nie drukuje żadnych pasów. Można powiedzieć że drukuje idealnie jak nowa.