Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Brava 1.4 12V nie zazębia rozrusznik

15 Maj 2020 21:50 204 8
  • Poziom 3  
    Hej. Mam nowy rozrusznik stary był już dość zniszczony. I mam pytanie założyłem nowy i nic nawet nie zazębia się z kołem zamachowym. Możecie coś poradzić dodam tyle że było robione sprzęgło u mechanika i że masa jest prąd też i nowy rozrusznik gra gitara.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    To mechanik miał samochód w "rękach" i nie poradził sobie z rozrusznikiem, a my mamy sobie poradzić ? Tu można dać 1000 głupich odpowiedzi a w końcu okaże się że rozrusznik jest źle dobrany i kręci w przeciwną stronę. Raz miałem taki przypadek.
  • Poziom 3  
    Rozrusznik jest dobrze dobrany i kręci ale nie zazębia ale na starym rozruszniku był po wymianie sprzęgła i słychać było jakiś metaliczny pogłos. Pytanie czy mogli nie dokrecic koła zamachowego i jest po luzowane ?
  • Poziom 33  
    Jak nie zazębia;zgrzyt słychać czy odgłos jakby ktoś wrzucił wiertarkę pod maskę?
  • Poziom 3  
    Po wymianie sprzęgła miałem stary rozrusznik i jak odpalalem słychać było takie tarcie zgrzyt. Potem stanąłem pod blokiem rozrusznik kręcił ale nie zazebial kupiłem nowy dobry i ten sam efekt nie zazębia
  • Poziom 29  
    Zajrzyj, po wyjęciu rozrusznika, jak wygląda wieniec zębaty na kole zamachowym.
    Tzn. czy zęby nie zjechane?
    Sprawdź na całym obwodzie.
  • Poziom 33  
    Stan zębów na kole wieńcowym sprawdź, ale wpierw mała próba- popuść rozrusznik na tych trzech śrubach ósemkach mocujących go do dzwonu skrzyni, tak po dwa obroty śrub i próbuj startować. Jak już nie będzie zgrzytu to dokręć w tej pozycji.
  • Poziom 3  
    Dzięki będę jutro sprawdzał
  • Poziom 3  
    Przyczyną było że ktoś kiedyś wymieniał koło zamachowe i oryginalny rozrusznik nie miał prawa pasować bo nie było to koło zamachowe rozebralem rozrusznik delikatnie poszlifowalem zębatke na bendiksie i gra maszyna jakby ktoś potrzebował kiedyś takiej informacji niech też sprawdzi czy bendiks zgrywa się z kołem zamachowy. Może być już wytarte może nie oryginalne itp.