Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parkside/ - Spalony regulator wiertarki stołowej Parkside.

Norton_PL 15 May 2020 23:54 1629 2
 • #1
  Norton_PL
  Level 7  
  Witam,
  Bez wyraźnej przyczyny padła mi wiertarka stołowa Parkside. Zgłosiłem naprawę gwarancyjną i przysłali nową, wyższy model. Starej nie chcą.
  Kumpel stwierdził, że triak (po drugiej stronie płytki) jest ok, rezystory ok, potencjometr działa. Najprawdopodobniej padł układ którego nie potrafimy zidentyfikować.
  Teoretycznie można zastosować regulator zrobiony przez niego ale najfajniej byłoby wymienić scalak w oryginalnej płytce bo tam wszystko pasuje pod mocowania i otwory w obudowie. Wszystko było zalane grubą warstą jakiejś żywicy ale udało się ją ładnie zdjąć po 20min. gotowania.
  Parkside/ - Spalony regulator wiertarki stołowej Parkside. Parkside/ - Spalony regulator wiertarki stołowej Parkside. Parkside/ - Spalony regulator wiertarki stołowej Parkside.
 • #2
  krisu21
  Level 11  
  Witam, udało się rozwiązać problem?

  Jeszcze pytanko.
  Czy z kostki do stojana idzie jeden przewód?
  Na zdjęciu widać 3 przewody
  Dwa to z wtyczki zasilającej a trzeci to powrotny z regulatora. Jest miejsce na czwarty. Natomiast z regulatora wychodzą 2 (plus dwa L N).

  Czyżby ktoś odłączył?

  Dziękuję
 • #3
  Telo
  Service technician RTV
  Witam

  Trzeba sobie rozrysować układ , a sprawdziliście czy układ scalony jest zasilany poszukać masę i plus , czy to nie jest przypadkiem typowy timer 555???