Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 407 3.0 v6 - Schemat elektryczny

16 Maj 2020 00:16 231 3
  • Poziom 3  
    Witam,
    Mam problem z autem Peugeot 407 3.0 v6, po włączeniu zapłonu pali mi się bezpiecznik w skrzynce w komorze ślinika (pozycja 10).
    Czy mógłby ktoś udostępnić schemat elektryczny tego auta?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Bezpiecznik nr 10 powinien być 30A.
    W zależności od rodzaju BSI są 2 różne BSMy czyli skrzynki bezpieczników pod maską.
    Zdjęcia poniżej.
    Peugeot 407 3.0 v6 - Schemat elektryczny
    Peugeot 407 3.0 v6 - Schemat elektryczny
    Jak widać różnica polega a ilości podpięty h przewodów pod ten bezpiecznik.
    W obu wersjach te bezpiecznik zasila cewki zapłonowe, wtryskiwacze i zawory zmiennych faz rozrządu. Tam gdzie idzie na więcej bezpieczników dochodzą jeszcze sondy lambda.
    Proponuję odpiąć wtyczki od cewek i wtedy sprawdzić, jak nie pomoże to wtedy odpiąć wtryskiwacze i tak dalej aż do momentu w którym bezpiecznik przestanie się palić.
    Można zamiast bezpiecznika podpiąć żarówkę i patrzeć kiedy zgaśnie - będzie to moment w którym nie ma już zwarcia.
    Myślę że te informacje wystarczą Ci do znalezienia usterki.

Można by też odpiąć piny we wtyczce BSM - 28V NR w wersji gdzie pod ten bezpiecznik podpięte są 3 przewody - 1351, 1150 i 1355. Czyli wypinaćte przewody i patrzeć po odpięciu którego zwarcie ustąpi.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 3  
    Dzięki wielkie o to mi chodziło.
  • Poziom 3  
    Wszystkie elementy okazały się sprawne, wina leżała po stronie uszkodzonych wtyczek od wtryskiwaczy lub gdzieś jeszcze jest uszkodzony przewód.