Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 Professional 64 - Proces kopiowania zgubił jeden plik

16 Maj 2020 00:49 234 7
  • Poziom 11  
    Wykonałem dziś kopię wszystkich obiektów znajdujących się w moim folderze Dokumenty na dysku E: do folderu Dokumenty na dysku przenośnym G:, aby umieścić ja także na laptopie. Zdziwiłem się, gdy wyświetliłem właściwości obu folderów, źródłowego i docelowego, bo występuje różnica w ilości skopiowanych plików, a dokładnie brakuje jednego pliku. Proces kopiowania powtórzyłem i efekt ten sam.

Windows 7 Professional 64 - Proces kopiowania zgubił jeden plik Windows 7 Professional 64 - Proces kopiowania zgubił jeden plik

Jaka może być przyczyna?
    W jaki sposób ustalić, który plik nie został skopiowany? Czy są dostępne takie programy narzędziowe do porównywania zawartości plików w dwóch miejscach i odnajdywania różnic?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Od zawsze używam Total Commandera i w nim pracujesz na dwóch oknach i masz możliwość porównania katalogów
  • Poziom 33  
    To jest plik wielkości 172,5 kB (176 640 B). Może jakiś plik ukryty?
  • Poziom 30  
    Różnicę może też powodować jakiś program działający a mający pliki i foldery w Dokumentach
  • Poziom 11  
    Dzięki Gelip. Dopiero dziś zainstalowałem program FreeFileSync, więc zawartość folderu źródłowego nieco się zmieniła, dlatego wykonałem kopiowanie folderu Dokumenty raz jeszcze. I wynik taki sam, tzn. Windows pokazuje jakby jeden plik został zgubiony w trakcie kopiowania.

Wykonałem porównanie w programie FreeFileSync, który wskazał brak błędów:

W takim razie dlaczego Windows pokazuje różnicę jednego pliku?
    Ciekawe jest też to, że FreeFileSync pokazuje, że znalazł 45964 elementów, a to jest o ponad 1000 więcej od tego, co pokazuje Windows. Skąd taka różnica?

witoj, Folder Dokumenty nie znajduje się na dysku systemowym i zawiera same dane.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Czy w opcjach masz włączone aby Windows pokazywał pliki ukryte?

Jak kopiujesz?

1. Czy przeciągasz folder E:\Dokumenty na G:\Backup

czy

2. Zaznaczasz wszystkie obiekty w folderze E:\Dokumenty i przeciągasz do G:\Backup\Dokumenty

Jeśli pierwszy sposób to powinien skopiować wszystko, jeśli drugi a są pliki ukryte to nie skopiuje ukrytych.
  • Poziom 11  
    Widoczność plików ukrytych mam włączoną.

Kopiowałem poprzez zaznaczanie folderu i kopiuj/wklej.
    Przed chwilą skopiowałem poprzez przeciągnięcie i rzeczywiście tym razem ilość plików źródłowych i docelowych jest taka sama:

Dzięki za wyjaśnienie. :)

No ale skąd tak duża różnica w ilości skopiowanych elementów (ponad 1000) pokazywanych przez Windows i przez program FreeFileSync?