Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype - Jak wylaczyc wymuszone Aktualizacja Skype przez Microsoft?

Electrobot 16 Maj 2020 01:55 126 0
    Electrobot
    Poziom 8  
    Witam,

Jak wylaczyc wymuszone bez mojej zgody Aktualizacja Skype przez Microsoft? pod windows 7 pro/64bit

Chodzi o to, ze przy odpalaniu PCeta jak im tylko wyjdzie nowa wersja skype to zalacza sie instalacja nowej paczki! i bez instalacji nie chce przepuscic start- skype - wersji poprzedniej z PCeta! :/

Najnowsze wersje skype sa czesto tragiczne! i minac musi jakis czas, az dopracowane puszczaja :/ taka ruletka, a o wygladzie - skory nie wspomne... plus czuje sie przy kazdej new inwigilowany i mieli mi w opcjach systemu!

Plus wrecz jest to zmuszanie uzytkownika do instalacji - czuje sie jak Neo z Matrixa :( wrrr, a Ja chce do Morfeusza :D

w telefonach tego nie ma pod Antkiem! chyba Czape maja od Googla

Tu ogarnialem sprawe z all watkow...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3258659.html

i czynic chce tak...

"Wydaje mi się, że chyba jedynym rozwiązaniem jest blokada serwera z aktualizacjami.
    Pod Windows 7 w Zaporze systemu Windows w regułach wychodzących i przychodzących
    zablokowałem dla programu Skype ruch z adresem zdalnym 104.94.128.88, niestety tylko na protokole TCP, bo nie udało się wybrać opcji Dowolny dla Typu protokołu.
    Na razie chyba nie ściąga aktualizacji, chociaż zgłasza taką chęć w pojawiającym się okienku. "

ale problem w tym, ze nie wiem jaki IP. jest teraz oraz w ktorym oknie i zakladce wprowadzam to IP.?
    jak ponizej?

Skype - Jak wylaczyc wymuszone Aktualizacja Skype przez Microsoft?

oraz druga sprawa - skype przez przegladarke jak zrobic, aby nie blokowal wejscie pod inna przegladarke?

takze wymusza instalacje przegladarek z ktorymi sie kumpluje Micro.

Nieobsługiwana przeglądarka
    Aby uzyskać dostęp do środowiska obsługi Skype’a w przeglądarce, użyj programu Microsoft Edge lub Google Chrome.
    Alternatywnie możesz użyć programu Skype Web Control lub pobrać Skype’a na komputer stacjonarny.

Lub silnik safari! :/ a mam tu F-Foxa ktory nasaczony jest waznymi dodatkami, ktorych ciezko dopasowac w powyzszych przegladarkach :/
    plus Chrome ma u mnie wrecz BANA! za to jak dzis google sobie pozwala! i daleko gdzies ma/liczy sie z uzytkownikiem!

dzieki z gory za bardziej lub mniej pomocne odp. pozdrawiam!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.