Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer Fujitsu p500 nie działa

16 Maj 2020 09:05 225 8
  • Poziom 25  
    Witam, posiadam komputer Fujitsu P500:
    i5 2400
    8GB ramu
    GTX 1050ti

Dostałem kość hyper fury 4GB o nazwie hx316c10fbk2/8. Niestety komputer po włożeniu już nie odpalił, wentylatory kręcą się maksymalnie i nic się nie dzieje. Odpinałem ram jak i kartę graficzna i dalej nic. Tak samo wyjmowałem baterie. Czy możliwe że uszkodziłem komputer wkładając pamięć ram która działa na 1600MHz, a u mnie reszta pamięci jest na 1333MHz? Głośnika nigdzie nie ma, brak sygnałów.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 25  
    Komputer Fujitsu p500 nie działa
    Wczoraj normalnie wszystko dzialalo
  • OptexOptex
  • Poziom 25  
    Nikt nic nie doradzi? Czy to może być zasilacz? Chodzi cały czas maksymalną prędkością
  • Poziom 37  
    kozak69 napisał:
    Czy to może być zasilacz?

Może być, jak najbardziej.

Wyciągnij wszystko poza obudowę i odpal na tzw. pająka w minimalnej konfiguracji (monitor podłącz do integry), bez dysków itp.

kozak69 napisał:
    Tak samo wyjmowałem baterie.

Zrobiłeś to przy podłączonym zasilaniu? Jeśli tak to bios się raczej nie zresetuje.
    Poszukaj na płycie głównej pinów do resetu biosu i je zewrzyj na sekundę np. śrubokrętem.
  • Poziom 25  
    młody14 napisał:
    kozak69 napisał:
    Czy to może być zasilacz?

Może być, jak najbardziej.

Wyciągnij wszystko poza obudowę i odpal na tzw. pająka w minimalnej konfiguracji (monitor podłącz do integry), bez dysków itp.

kozak69 napisał:
    Tak samo wyjmowałem baterie.

Zrobiłeś to przy podłączonym zasilaniu? Jeśli tak to bios się raczej nie zresetuje.
    Poszukaj na płycie głównej pinów do resetu biosu i je zewrzyj na sekundę np. śrubokrętem.

Odpalalem bez niczego jedynie sam procesor,monitor podłączony do integry.Baterie wyjmowałem na kilka godzin przy wyłączonym zasilaniu.
  • Poziom 25  
    pomogła wymiana zasilacza