Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nie otwiera się jedno skrzydło bramy. Centrala Q60A. Siłowniki proteco

16 Maj 2020 10:55 300 10
  • Poziom 3  
    Jedno ze skrzydeł bramy nie otwiera się. Jak otwieram wszystko jest okej, natomiast jak zamykam z pilota to ten siłownik jest martwy nawet nie burczy. Kabelki sprawdziłem niby wszystkie przykręcone. Może ktoś miał podobny problem?
    Centrala q60a siłowniki proteco. Działała, po tym jak pomogliście mi rozwiązać poprzedni problem, jakiś czas super.

Poprawiłem tytuł. Wstawiłem kilka wielkich liter, kropek. Zmieniłem szyk. Następnym, razem jak kolega tak to napisze jak teraz, to przykro mi, ale wyląduje temat w koszu ( mod: suworow)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Trzeba sprawdzić czy podczas opcji zamykania/otwierania dochodzi napięcie do siłownika. Jeżeli otwiera a nie zamyka to kondensator może być uszkodzony, albo na sterowniku przekaźnik

Dodano po 3 [minuty]:

Kamilion998 napisał:
    Jedno ze skrzydeł bramy nie otwiera się jak otwieram wszystko jest okej

to które jest prawdziwe - otwiera się czy nie otwiera się
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 3  
    Przepraszam słownik spłatał figla.
    Zamykają się dwa skrzydła natomiast nie otwiera się jedno skrzydło drugie otwiera normalnie.nie wiem gdzie szukać problemu w siłowniku czy centrali obstawiam że skoro ,smyka oba to prąd dochodzi ale aż tak mocno się nie znam.prosze o pomoc jak ktoś ogarnia ten zawiły temat dzięki
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    A może właśnie podczas otwierania nie dochodzi? Może trzeba wziąć miernik do ręki i zrobić pomiar na wyjściach centrali podczas otwierania a potem zamykania.
    Może warto np zamienić siłowniki miejscami na wyjściach centrali ( przełożyć kable, nie siłowniki! )
  • Poziom 3  
    No tak tylko skoro zamykają oba siłowniki a otwiera jeden czyli prąd dochodzi to po nocy raptownie padło ,myślę że jakis drobiazg ale nie wiem gdzie szukać.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Kolega Ci podpowiedział co trzeba i jak sprawdzić bo centrala odwraca za pomocą przekaźnika i kondensatora (przy silnikach 230V) kierunek obrotu silnika. Dlatego padł albo przekaźnik, albo kondensator (albo kabel się wypiął :) ), ale miernik i trzeba sprawdzić.
  • Poziom 3  
    Spróbowałemjak mówiliście zamieniłem ze sobą kondensatory nie zmieniło się kompletnie nic ta sama brama która działa w jedną stronę to działa dalej w jedną stronę natomiast teraz pozmieniałem kabelki i zamiast nie zamykać to zamyka a nie otwiera ale nadal jedna brama jedna chodzi w jedną stronę drugie skrzydło chodzi w dwie strony jak należy i teraz już nie wiem gdzie tkwi problem bo nawet nie burczy to drugie skrzydło a wychodzi na to że prądy są
  • Poziom 3  
    suworow napisał:
    Czy gdzies pisalem o zamiani
    e kondensatorow?

Nie ale chciałem wyeliminować je bo pisali też że Albo kondensator albo przekaźnik więc droga eliminacji chciałem dotrzeć do rozwiązania.pr,wpraszam nie znam się zbyt dobrze na tym. I teraz jeszcze jak pozamieniane kabelki to jest opcja że zadziała te skrzydło odwrotnie czyli będzie zamykać a nie otwierać w zależności jak kable z siłownika podłącze to zadziała w jedną stronę w drugą cisza.
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Przykro mi, ale nic nie rozumiem z tego bełkotu. Prosiłem już kolegę, aby zwracał uwagę na pisownię.

Miał kolega na centrali w miejsce skrzydła lewego, wpiąć prawe, a w miejsce prawego lewe Zaobserwować co się dzieje i ewentualnie opisać te spostrzeżenia.
  • Poziom 3  
    problem rozwiązał się sam wstałem o poranku wcisnąłem pilot i wszystko zaczęło działać czuję że to nie ostatni raz kiedy będę się zmagał się z tym tematem dziękuję wszystkim za próbę pomocy pozdrawiam serdecznie