Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lampa sufitowa 3 kable 2 fazy i uziemienie z sufitu też 2 fazy i uziemienie

16 Maj 2020 13:52 120 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Jak w temacie jest napisane są takie kable. Podłączyłem każdy do każdego kolorami ale jak włączam lampę tzn klikam dwa przyciski to zapala się tylko jedna żarówka, druga lekko miga a trzecia w cale nie świeci. Proszę o pomoc. Spróbowałem już podłączyć dwie fazy razem z lampy do jednej fazy z sufitu i lampa świeciła cała na jeden przycisk, ale ja bym chciał 1zarowka jeden przycisk i 2 zarowki drugi przycisk.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Opisujesz "sytuację kablową" w puszcze włącznika czy przy lampie?
  • Poziom 2  
    Przy lampie
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    To najpierw sprawdź probówką, na których pojawia się faza po przełączeniu przełączników. Powinna się pojawiać przy lampie faza na 2 żyłach oddzielnie, jeżeli tak będzie to ten trzeci to przewód zerowy. Następny krok to zlokalizowanie i połączenie w kostce przewodów lampy. Zwykle jest tak w lampach 3 żarówkowych, że do jednego złącza kostki są podłączone 3 żyły (tam podłączasz zero), do pozostałych dwóch są podłączone odpowiednio dwie i i jedna żyła (tam podłączasz kable fazowe z wyłącznika).
  • Poziom 2  
    Lampa już działa. Problem był taki, że kolory kabli nie zgadzały się. Po prostu np na niebieskim była faza. Po podłączeniu już wszystko działa tak jak chciałem. Dziękuje za podpowiedź, żeby sprawdzić probówką gdzie są fazy i 0 w suficie.