Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lampa sufitowa 3 kable 2 fazy i uziemienie z sufitu też 2 fazy i uziemienie

SO3ALC_ 16 May 2020 13:52 1626 4
 • #1
  SO3ALC_
  Level 2  
  Witam
  Jak w temacie jest napisane są takie kable. Podłączyłem każdy do każdego kolorami ale jak włączam lampę tzn klikam dwa przyciski to zapala się tylko jedna żarówka, druga lekko miga a trzecia w cale nie świeci. Proszę o pomoc. Spróbowałem już podłączyć dwie fazy razem z lampy do jednej fazy z sufitu i lampa świeciła cała na jeden przycisk, ale ja bym chciał 1zarowka jeden przycisk i 2 zarowki drugi przycisk.
 • #2
  vieleicht
  Level 36  
  Opisujesz "sytuację kablową" w puszcze włącznika czy przy lampie?
 • Helpful post
  #4
  vieleicht
  Level 36  
  To najpierw sprawdź probówką, na których pojawia się faza po przełączeniu przełączników. Powinna się pojawiać przy lampie faza na 2 żyłach oddzielnie, jeżeli tak będzie to ten trzeci to przewód zerowy. Następny krok to zlokalizowanie i połączenie w kostce przewodów lampy. Zwykle jest tak w lampach 3 żarówkowych, że do jednego złącza kostki są podłączone 3 żyły (tam podłączasz zero), do pozostałych dwóch są podłączone odpowiednio dwie i i jedna żyła (tam podłączasz kable fazowe z wyłącznika).
 • #5
  SO3ALC_
  Level 2  
  Lampa już działa. Problem był taki, że kolory kabli nie zgadzały się. Po prostu np na niebieskim była faza. Po podłączeniu już wszystko działa tak jak chciałem. Dziękuje za podpowiedź, żeby sprawdzić probówką gdzie są fazy i 0 w suficie.