Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Separator oleju kompresor jenbacher jw 278

kamilo12356 16 Maj 2020 13:54 132 0
    kamilo12356
    Poziom 2  
    Dzień dobry. Posiadam kompresor śrubowy jenbacher jw 278 i mam proste pytanie gdzie w tym kompresorze znajduje się separator oleju.

Separator oleju kompresor jenbacher jw 278 Separator oleju kompresor jenbacher jw 278 Separator oleju kompresor jenbacher jw 278

To może ktoś ma pomysł jak pozbyć się oleju z powietrzna bo sprężarka zaczęła dość mocno pluć olejem a wcześniej tego nie robiła . Lałem do niej zwykły olej 15w 40 a ten kompresor chyba ma jeden olej do silnika i śruby (nie jestem pewien na 100% mam dopiero zamiar kupić instrukcje obsługi i budowy niestety w języku niemieckim) i nie wiem czy to nie spieprzyło sprawy . Z moich obserwacji wynika że butla z tyłu to separator problem tylko taki że w żaden sposób nie można go rozkręcić (w sensie wyciągnąć wkładu o ile się tam znajduje ponieważ jest całkowicie zespawana ) . Teraz pytanie czy mógłbym przepłukać ta butle jakimś środkiem do płukania i czy by to nie uszkodziło filtra o ile tam jest ?

Remont kapitalny będę robił w zimę ponieważ teraz nie mam czasu a kompresor mi potrzebny.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.